Skocz do zawartości

Własna szafka - akwarium 112l


baracuda2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zrobiłem własnej roboty szafkę pod akwarium, w tej chwili stoi na nim stary 50l zbiornik. W najbliższym tygodniu mam zamiar kupić akwarium 112l i chciałbym się zapytać czy taka konstrukcja wytrzyma.

 

Płyta dolna i górna o grubości 20mm, 6 nóg z rurki aluminiowej o średnicy 35mm przykręcone 6 wkrętami ( 3 na górze i 3 na dole). Wymiar blatu 85x38cm.

 

Link do fotki:

http://imageshack.us/a/img213/4171/img2 ... 141515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę również bym nie stawiał większego akwarium.W tak cienką płytę zapewne wkręciłeś krótkie wkręty i nie daj boże lekki ruch na bok a wyjdą i szafka się złoży,ale próbuj na swoją odpowiedzialność.

Czy ta szafka jest podparta na środku nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nogi były połączone ze sobą w całość, bym położył zbiornik,lecz jestem kwestii Sławka.Akwarium to 112 wody, wyleje się i koszty remontu sąsiada i mojego mieszkania przeyższą koszt zbiornika.

Wytrzyma napór ciężaru, ale nie wytrzyma jak się zacznie chwiać.

Może i nikt na akwarium nie wpadnie, ale przyjdą w odwiedziny znajomi, dzieci mają taki nawyk ze się opierają o szafkę i patrzą na akwarium.Nie daj Boże się coś tanie.Jeden moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie tak.Płaskownik na dole i na górze powinien załatwić sprawę.

Plaskowniki jako zastrzały-bo chyba o to ci chodzi-będą wyglądały strasznie badziewiasto, po za tym ciężko jest w okrągłej rurze wywiercić idealnie otwory i wtedy jeden płaskkownik będzie np. mocno naprężony a inny nie. Pod obciążeniem może się zacząć robić smigło.

 

 

Żeby mieć 100% pewności to na tył zamiast rur wstawiłbym ściankę przykręconą na konfirmaty i dwie boczne. Lub aby zachować jakiś obecny stan wizualny chociaż jedną pośrodku kończącą się na przedniej rurze, wtedy ścianki tworzyłyby literę T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...