Skocz do zawartości

112L Roślinne


Baddack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Start 27.08.2012

 

Wymiary:112l 80x35x40

Oświetlenie: T5 2x6500k + 2x10000k 4x21W (84w/112l[0.75w/l])

Filtracja: Tetra tec ex 700

Ozdoby: 3x kamień

Podloże: Ziemia do kwiatow + glina

Rośliny:

GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES

HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES 'CUBA'

LIMNOPHILA SESSILIFLORA

ECHINODORUS TENELLUS

SAGITARIA SUBULATA var. SUBULATA

LUDWIGIA ARCUATA

CARDAMINE LYRATA

ROTALA ROTUNDIFOLIA 'RED'

ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN'

AMMANIA GRACILIS

HYDROCOTYLE TRIPARTITA "JAPAN"

POGOSTEMON STELLATA 'EUSTERALIS'

HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA

ALTERNANTHERA REINECKII

MICRANTHEMUM UMBROSUM

Heniek

Wgłębka

Polysperma H.

Moczarka

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje bocje 2 szt. wiem ze za małe akwarium może nie urosną skarłowacieją, a to dobra metoda na ślimaki.

Takie pomysły powinny być zabronione kolego :bije: Na ślimaki możesz zastosować Helenki które nie skarłowacieją i nie będą się męczyć :!: Pomijam fakt,że bocje to ryby stadne a nie żyjące w parkach.

 

 

Wydaje mi się czy roślinki Ci marnieją :?: Wygląda na to,że są w dużo gorszej kondycji,niż na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem kilka zmian wizualnych,planuje bocje 2 szt. wiem ze za małe akwarium może nie urosną skarłowacieją, a to dobra metoda na ślimaki.

 

Powinieneś sam skarłowacieć to może byś zrozumiał co chcesz zrobić...

Co to za podejście? I Ty się nazywasz akwarystą? Raczej sadystą. Może poucinaj im jeszcze płetwy, żeby tyle nie pływały bo może przez to pływanie będzie im ciasno...

Na ślimaki są preparaty lub np. helenki. Można też zastosować pułapki na ślimaki. Jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł jeszcze inne opcje bo takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim akwarium zgniatałem ślimaki i dawałem rybom, chętnie je jadły ;) Ale przy zakupie jednej z roślin dostałem przypadkiem dwie helenki i tak mi się rozmnożyły ze w dwóch akwariach (200l i 240l) już nie mam ślimaków, tylko trochę świderków które chowają się przed nimi w żwirze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem helenka, w planie jeszcze jeden aby się rozmnożyły.Ładnie poluje w nocy na zatoczki.

Jaki pokarm polecacie dla otoska i zbrojnika niebieskiego? Chodzi o to czy można mu coś wrzucić z własnej kuchni.

Marchewki nie ruszyli.

 

Próbowałem zwiększyć ilość glonów ale bez skutku xD wlewając przez tydzień do akwarium 0.35l Gainera.

Bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...