Jump to content

Prośba o diagnozę


Recommended Posts

Prętnik karłowaty po zakupie i wpuszczeniu do akwarium wykonywał serie szybkich, nieskoordynowanych potrząśnięć głową na boki.

Po jakiś 10 dniach, na górnej części głowy,pomiędzy oczami pojawiła się jasna plama.Ryba zaczęła pływać głową do góry z coraz większym trudem,opadając w dół.

Tylna płetwa uległa postrzępieniu a długie przednie wąsy zaczęły tracić miękkie tkanki.

Wystawały tylko cienkie jak włos,połamane kostne rdzenie tych płetw.Ryba zaczęła leżeć na dnie.

Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej kupiono chorą rybę - pewnie nie została zastosowana kwarantanna. Teraz ważna jest diagnoza, żeby nie zarazić pozostałych ryb. Konieczne jest też odseparowanie tej chorej i obserwacja pozostachłych. Ciężko okreslić na co może być chora - za mało danych. Jaki rodzaj plamy był na głowie? Otwarta rana skóry? Nalot? Bąbel? Plama jakiegoś koloru? Czy tylko płetwa ogonowa i wąsy zostały postrzępione? Mogę jedynie polecić artykuł o objawach chorób ryb - może uda ci się na jego podstawie zdiagnozować twojego prętnika. http://www.nie czytałam regulaminu.pl

Czy robiłeś testy w akwarium na azotany/azotyny i pozostałe szkodliwe związki? Czy masz właściwą temperaturę wody (23-28) i pH (7-8). Czy jest to nowe akwarium czy założone już dawno?

Powodzenia

 

Link/// Dulle

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...