Jump to content

Start akwarium 54l

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem na forum i chciałbym prosić was o pomoc przy moim akwarium, (chciałbym wiedzieć co muszę zmienić lub poprawić). Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny.

Teraz trochę o moim akwarium:

-wymiar: 60x30x30 (proste)

-oświetlenie t8 15w plus odbłyśnik symetryczny

-podłoże to czarny żwirek bazaltowy frakcja 2-6mm

-w podłożu tetra InitalSticks i tetra NitrateMinus

-filtr Aquael PatMini i Hanza HJ-411B (2w/300l/h)

-grzałka z termostatem 100w

-napowietrzacz JEBAO 4l/min 20Kpa (regulowany)

-"bimbrownia"

-zwykły termometr akwarystyczny

Parametry wody w akwarium:

PH-8.0

KH-15

GH-14

No3-0mg/l

No2-0.5mg/l

Cl2-0mg/l

Dodam że test którym mierzyłem parametry wody to JBL 6in1

Parametry wody z kranu:

PH-8.0

KH-18

GH-21

No3-0mg/l

No2-0mg/l

Cl2-0mg/l

Rośliny:

-HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES

-LUDWIGIA REPENS RED

-CABOMBA CAROLINIANA

-ROTALA WALLICHII

-BACOPA CRENATA

-Cardamine lyrata

-Hygrophila siamensis/thailand

-Hygrophila

-moczarka

-Rotala rotundifolia

-Rogatek

-Alternanthera red

-Sagittaria subulata

-NADWÓDKA HYGROPHILA DIFFORMIS-SYNEMA

-VALLISNERIA TORIFOLIA

Do wody z kranu używam aquasafe, światło zapalone jest 12h dziennie, bimbrownia pracuje 24h (1 bąbelek co dwie sekundy. Akwarium założyłem 1,5 tygodnia temu. Mam jeszcze nawóz mikro i makro ale na razie nie stosuje. Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi i jakie ryby mogę umieścić w akwarium...

Światła za mało,żeby efektywnie wykorzystać jakiekolwiek CO2. Po co Ci Aquasafe? Nie lej chemii bo nie jest potrzebna :idea: Z tego co widzę kupiłeś sobie po jednym egzemplarzu każdej roślinki w nadziei,że będzie wyglądało jak dżunga ;) Wyrośniesz z tego-w 200l mam może z 7 gatunków roślin i wydaje się,że to dość.Olej super zestawy z allegro tylko pokupuj sobie od ludzi z forum wybierając kilka gatunków :!:

Wywal też napowietrzacz bo to zbędny gadżet a zwłaszcza firmy JEBAO z którą miałem już do czynienia i więcej nie chcę 8-) A tło pstrokate spokojnie możesz zastąpić choćby płatem brystolu o jednolitym kolorze :idea:

Na pewno wiele pomoże.

Jaką barwę ma Twoja obecna świetlówka?

Poczytaj artykuły Łorena o nawożeniu. Proponuję kupić oddzielnie sole a nie stosować jakieś mieszanki.

Zakup kropelkowe testy na NO3/PO4 jeśli za kilka dni NO3 nadal będzie 0 możliwe, że będzie trzeba zacząć nawozić tym właśnie pierwiastkiem.

Ok fajnie i co w przypadku, gdy np. w kranie będziesz miał dużo PO4/zmagazynuje się w akwa/rośliny Ci cały wyjedzą?

Stosunek między NO3 a PO4 powinien być około 10:1. przypuśćmy, że lejąc tę Twoją mieszankę będziesz miał parametry 30 NO3 i 0 PO4 (Brak PO4 spowoduje kumulowanie NO3). Jak podniesiesz PO4 do odpowiedniego poziomu? Lejąc więcej nawozu jeszcze bardziej podniesiesz NO3 itp. itd.

Jeśli zależy Ci na tym aby ryby dobrze się czuły to na pewno przy takiej twardej wodzie odpadają ryby typu neony, pielęgniczki ramireza itp.

Dobre byłyby np. Platki.

Napisz w dziale Obsady - tam Ci doradzą.

• 2 weeks later...
 Share

• Create New...