Skocz do zawartości

Start akwarium 54l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem nowym użytkownikiem na forum i chciałbym prosić was o pomoc przy moim akwarium, (chciałbym wiedzieć co muszę zmienić lub poprawić). Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny.

 

Teraz trochę o moim akwarium:

 

-wymiar: 60x30x30 (proste)

-oświetlenie t8 15w plus odbłyśnik symetryczny

-podłoże to czarny żwirek bazaltowy frakcja 2-6mm

-w podłożu tetra InitalSticks i tetra NitrateMinus

-filtr Aquael PatMini i Hanza HJ-411B (2w/300l/h)

-grzałka z termostatem 100w

-napowietrzacz JEBAO 4l/min 20Kpa (regulowany)

-"bimbrownia"

-zwykły termometr akwarystyczny

 

Parametry wody w akwarium:

 

PH-8.0

KH-15

GH-14

No3-0mg/l

No2-0.5mg/l

Cl2-0mg/l

 

Dodam że test którym mierzyłem parametry wody to JBL 6in1

 

Parametry wody z kranu:

 

PH-8.0

KH-18

GH-21

No3-0mg/l

No2-0mg/l

Cl2-0mg/l

 

Rośliny:

-HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES

-LUDWIGIA REPENS RED

-CABOMBA CAROLINIANA

-ROTALA WALLICHII

-BACOPA CRENATA

-Cardamine lyrata

-Hygrophila siamensis/thailand

-Hygrophila

-moczarka

-Rotala rotundifolia

-Rogatek

-Alternanthera red

-Sagittaria subulata

-NADWÓDKA HYGROPHILA DIFFORMIS-SYNEMA

-VALLISNERIA TORIFOLIA

 

Do wody z kranu używam aquasafe, światło zapalone jest 12h dziennie, bimbrownia pracuje 24h (1 bąbelek co dwie sekundy. Akwarium założyłem 1,5 tygodnia temu. Mam jeszcze nawóz mikro i makro ale na razie nie stosuje. Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi i jakie ryby mogę umieścić w akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła za mało,żeby efektywnie wykorzystać jakiekolwiek CO2. Po co Ci Aquasafe? Nie lej chemii bo nie jest potrzebna :idea: Z tego co widzę kupiłeś sobie po jednym egzemplarzu każdej roślinki w nadziei,że będzie wyglądało jak dżunga ;) Wyrośniesz z tego-w 200l mam może z 7 gatunków roślin i wydaje się,że to dość.Olej super zestawy z allegro tylko pokupuj sobie od ludzi z forum wybierając kilka gatunków :!:

 

Wywal też napowietrzacz bo to zbędny gadżet a zwłaszcza firmy JEBAO z którą miałem już do czynienia i więcej nie chcę 8-) A tło pstrokate spokojnie możesz zastąpić choćby płatem brystolu o jednolitym kolorze :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiele pomoże.

 

Jaką barwę ma Twoja obecna świetlówka?

 

Poczytaj artykuły Łorena o nawożeniu. Proponuję kupić oddzielnie sole a nie stosować jakieś mieszanki.

 

Zakup kropelkowe testy na NO3/PO4 jeśli za kilka dni NO3 nadal będzie 0 możliwe, że będzie trzeba zacząć nawozić tym właśnie pierwiastkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie i co w przypadku, gdy np. w kranie będziesz miał dużo PO4/zmagazynuje się w akwa/rośliny Ci cały wyjedzą?

Stosunek między NO3 a PO4 powinien być około 10:1. przypuśćmy, że lejąc tę Twoją mieszankę będziesz miał parametry 30 NO3 i 0 PO4 (Brak PO4 spowoduje kumulowanie NO3). Jak podniesiesz PO4 do odpowiedniego poziomu? Lejąc więcej nawozu jeszcze bardziej podniesiesz NO3 itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...