Skocz do zawartości

112l - Dobór


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zamierzam kupić sobie akwarium 112l. Wymiary to 80x35x40. Wybrałem już trochę sprzętu i chciałbym dowiedzieć się czy się nadaje, potrzebuję również waszej pomocy w wybraniu odpowiedniej obsady ryb i roślin. A więc tak:

Grzałka: AquaEl AQ-150 Watt

Filtr: Eheim Pick Up 200 (2012)

 

Obsada ryb:

- Neon Innesa (Paracheirodon innesi)

- Danio Pręgowane (Brachydanio rerio)

- Zmienniak Plamisty (Xiphophorus maculatus)

- Żałobniczka (Gymnocorymbus ternetzi)

- Kirysek pstry (Corydoras paleatus)

Myślałem jeszcze o Kardynałku Chińskim, ale nie wiem czy nie byłaby to przesada. Czy ta obsada się nadaje? I w jakich ilościach musiałbym rybki kupić? Co byście dodali albo usunęli? Jakieś ślimaki, krewetki?

 

Obsada roślin:

Tył:

- Rogatek sztywny

- Moczarka argentyńska

- Kryptokoryna Wendta lub Nurzaniec spiralny

Środek:

- Ludwigia płożąca

- Strzałka szerokolistna

Przód:

- Marsylia

 

Nadaje się? Co byście usunęli albo dołożyli?

 

Mam jeszcze kilka pytań. Czy napowietrzacz byłby tutaj potrzebny? Jak najłatwiej usuwać wodę z akwarium? Jakie podłoże dobrać, bo myślałem o żwirze 1-4 mm jako pierwsza warstwa i 5-8 mm jako druga warstwa, chyba, że macie jakiś inny pomysł? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba tak zrobię =)

 

EDIT:

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy mogę jakoś ograniczyć koszty. Łączny koszt zakupu akwarium i najpotrzebniejszych rzeczy do niego (bez ryb i roślin) wynosi 520 zł. Obecnie chciałbym kupić:

Filtr: EHEIM FILTR WEWNĘTRZNY PICK-UP 2012 (200)

Żwir rzeczny naturalny 3-5mm 2kg

AQUA ART PODŁOŻE AQUA SUBSTRATE II+ BRĄZOWE

AQUA ART Korzenie Red Wood Moor 0,5kg

TETRA TEC GC 30 - ODMULACZ DO DNA

Mata pod akwarium

TETRA TEC TH 30 - TERMOMETR SAMOPRZYLEPNY DO AKWARIUM

Wężyk akwarystyczny standardowy przeźroczysty biały

HAGEN Elite GRZAŁKA 100W Z TERMOSTATEM

Sera AQUTAN 100ml - UZDATNIACZ WODY

Zoolek TEST AQUATEST TW/GH + KH

Zoolek TEST AQUATEST PH

Zoolek TEST AQUATEST NO2

AQUA ART SKAŁA SAMURAI ROCK

Oczywiście do tego dochodzi akwarium i koszt pokarmu, którego jeszcze nie wybrałem i nie uwzględniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr polecam ten - FILTR ZEWNĘTRZNY MIDI KANI 800 będziesz bardziej zadowolony

Odmulacz - http://allegro.pl/zestaw-akwariowy-odmulacz-skrobak-szczypce-gratis-i2573218424.html

co do podłoża to zwykła ziemia + żwir drobny tak ok 5 cm na całym dnie ,dlaczego ano dlatego że ziemia będzię dostarczać cały czas potrzebnych pierwiastków a takie substraty to krótszy czas , ja mam http://allegro.pl/aquael-podloze-acti-substrate-10l-i2577566017.html i jak bym miał zakładać jeszcze raz to bym wybrał ziemie a zakładałem akwarium w listopadzie 2010 r

Uzdatniacz zbędny testy ok ,chociaż da się bez nich funkcjonować ,podmianki co tydzień + porządek to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia najtańsza z super hiper marketu bez konserwantów ,żwiru ok 20 - 30 kg ,może być bazalt lub rzeczny koszt niewielki ,ziemia bezpośrednio do akwa miałem tak zrobione akwarium 25l i efekt max zadawalajacy szkoda ale nie mam fotek , najważniejsze dobrze rozplanuj roślinki aby ich pózniej nie przesadzać duże na tył mniejsze z przodu jak chcesz wiecej info poczytaj o akwarium Low - tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze kup dobry filtr ten co ci poleciłem jest spoko mało pobiera prądu ale połączenia na wcisk ,jeżeli chcesz bardziej zabezpieczony (połączenia skręcane ) to kup JBL 700 lub 900 ale koszt większy ,grzałka wystarczy 75 w ,proponuje statecznik do oświetlenia elektroniczny ,nie wiem jakie ma twoje akwarium ale jak się mocno grzeje to raczej magnetyczny i polecam wymianę koszt niewielki ,termometr i odmulacz resztę sobie daruj ,za ta kasę kup fajne roślinki i rybki ,po 6 - 12 miesiącach zobaczysz o co chodzi z akwarystyką a najważniejsze nie napalaj się na rzeczy niepotrzebne i tylko spokój i cierpliwość doprowadzi do fajnego efektu ,powodzenia.

 

 

Przecinki przed spacją, nie po. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kompletuje sprzęt i czekam na jeszcze jedną przesyłkę, ale mam pytanie. Kupiłem pokrywę diversa aristo i po odpakowaniu świetlówki były odłączone od pokrywy. Myślałem, że wystarczy tylko śrubki przykręcić, ale w żaden sposób nie mogę tego zainstalować. Czy to jest wada techniczna i będę musiał zgłosić produkt do reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mija drugi tydzień od zalania akwarium. Pokrywę musiałem zgłosić do reklamacji i czekam, aż kurier po nią przyjedzie i przywiezie nową. Od dwóch dni w akwarium mam dziwne pęcherzyki powietrza, które utrzymują się dość długi czas. Czy ktoś wie czym jest to spowodowane i jak się tego pozbyć? Czy może to być kożuch bakteryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...