Jump to content

Obsada 200


Mpro
 Share

Recommended Posts

Witam akwarium zostanie dopiero dzisiaj zalane i będzie w spokoju dojrzewać. Jak w temacie interesują mnie paletki. Która odmiana? Jaka ilość? Jakie towarzystwo? Podobno ryby trudne w hodowli, ale myślę że sobie poradzę. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze? Nie mam pojęcia bo nigdy nie robiłem żadnych testów. Może przy paletkach trzeba choć jestem w trakcie rozmowy z hodowcą min. paletek, który również nigdy nie robił testów a akwarystyką zajmuje się ok 20 lat. Wierzę bo większość ryb zakupiłem właśnie od niego.

Link to comment
Share on other sites

Do Katowic mam rzut kamieniem zawsze mogę podbić z kanistrem, a tak na poważnie myślę że jeśli ryby u mnie opuszczają akwarium tylko wtedy gdy zmieniam obsadę to wydaję mi się że woda jest ok, a pocieszam się tym że jeśli w lokalnym zoologicznym od roku pływają te same paletki to u mnie nie będzie z nimi na pewno problemu bo nie robię podmianek typu prosto z kranu. Jeszcze się zastanowię z tymi paletkami, ale tylko ze względu na litraż bo chyba szału nie ma. Jakaś rozsądna obsada (paletki)? Ewentualnie jakieś pielęgnice. Podobają mi się sajica.

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie Black Molly. Poza tym chcę założyć BW. Na dno na pewno kirysy i jakiś zbrojnik. Nie umiem niestety zdecydować się na jakaś ławicę. Neony miałem, bystrzyki amandy mam obecnie w 54 litrach. Może sobie zrobię akwarium z pielęgniczkami czarnych wód + wyżej wymienione kirysy i zbrojnik.

Link to comment
Share on other sites

Sverting dzięki za pomoc. Nie miałem styczności z tetrami na początku zabawy z akwarystyką miałem tetry kolor (obciach).

 

Ostatecznie będą to czarne wody.

 

Skalar 1+1

Kirys x 12

Tetra czarna x 12

Zbrojnik niebieski x 1

 

Z małego zbiornika przerzucę parkę pielęgniczek agassiza bo nikomu nie mam zamiaru ich oddawać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...