Skocz do zawartości

czy to może być


lysy6543
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio twarda, średnio zasadowa. Filtruj przez torf i będzie cacy.

 

Lepiej wciśnij sobie z 12 brzanek, do tego kilka krewetek amano, albo dwie filtrujące. Może jakiś bojownik. Wsadź też garść ślimaków świderków i może jedną ampularię.

 

To nie jest duże akwarium, więc nie ma co szaleć z dziwaczną obsadą, szczególnie, że masz w miarę sensowną wodę i odpowiednio dobrane rybki będą się w niej cieszyć dobrym zdrowiem.

 

Na pentazonę masz za małe akwarium, podobnie jeśli chodzi o mieczyki i zbrojnika. Kiryski bym Ci odradzał, z racji tego, że to mieszanie kontynentów, a ich domniemaną pracę czyścicieli lepiej załatwią bezkręgowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się źle urządzi akwarium i źle przeprowadzi wpuszczenie zwierząt to nawet krewetki się będą wzajemnie tłuc.. Także nie ma co popadać w paranoję. Po prostu brzanki wpuszczasz wcześniej do akwarium i czekasz aż wszystkie rośliny się porządnie rozrosną. Dopiero wtedy możesz dać bojownika do środka, najlepiej tydzień trzymając go w kotniku, żeby się oswoił z szerszą niż w kubeczku perspektywą.

 

Możesz dać prętniki karłowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sverting po co ci te parametry wody ?? Wszystkie ryby są w większości hodowane w niewoli więc parametry wody nie różnią się więc według mnie nie ma co na twardość i zasadowość patrzyć. ważne parametry to temperatura i miejsce w zbiorniku dla danej ryby. Według mnie tym powinno się głównie kierować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting po co ci te parametry wody ?? Wszystkie ryby są w większości hodowane w niewoli więc parametry wody nie różnią się więc według mnie nie ma co na twardość i zasadowość patrzyć. ważne parametry to temperatura i miejsce w zbiorniku dla danej ryby. Według mnie tym powinno się głównie kierować

No i właśnie przez takie podejście do akwarystyki ryby chorują w konsekwencji zdychają a później pytania dlaczego. Akwarystyka to dziedzina złożona i nie wystarczy wpuścić ryb do "jakiejś" wody , skoro woda jest ich środowiskiem życia to trzeba umożliwić im jak najlepsze warunki aby długo żyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...