Skocz do zawartości

Wybór żwiru


crasnal90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja też mam pytanie odnośnie podłoża. Akwarium już mam gotowe, dojrzewa niecałe 2 tygodnie. Umieściłem w nim warstwę żwirku taką jak na zdjęciu:

Dołączona grafika.

Niestety, teraz dopiero zastanawiam się nad obsadą. Zależało mi bardzo na kiryskach panda, jednak boję się, że ten żwir będzie nieodpowiedni, więc moje pytanie brzmi, czy taki żwir będzie dobry dla kirysków, otosków lub krewetek RC?

Proszę o kilka odpowiedzi doświadczonych akwarystów. Mam nadzieję, że nie będę zmuszony do restartowania akwarium. To jedno przeoczyłem :(

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir ma 1-2mm a górna warstwa żwiru 2-4. Przeczytałem tu na forum też, że ten biały to prawdopodobnie marmur, który zatwardza wodę :/ Zamówiłem już testy dla wody, jak tylko przyjdą to je wykonam. Na razie wykonałem test z octem i żwirkiem i wygląda na to, że jest ok. Co radzicie? Całkowita wymiana podłoża, czy czekać?

Kirysy na pewno odpadają z tego co się tu dowiedziałem. Szkoda mi trochę pieniędzy i czasu, no ale chcę żeby rybki się dobrze czuły.

Zbiornik ma wymiary 60x30x30 i planowałem tam mieć neony innesa, kirysy panda i otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...