Jump to content
Sign in to follow this  
Greezlie

Kiełże jako pokarm dla ryb

Recommended Posts

Kiełża to skorupiak którego suszone okazy są dobrym pokarmem dla żółwi jak i dla niektórych ryb. Nie znalazłem nic na temat hodowli tego stawonoga w domowych warunkach więc pomyślałem że dostanę tu odpowiedź.

Dołączona grafika

Obecnie posiadam średni słoik w którym jest trochę piasku oraz kamyk z mchem oraz kilka małych i kilka troszkę większych kiełż. Wszystko przyniesione z rzeki San, potraktowane solą akwarystyczną w celu pozbycia się drobnoustrojów, w planach kilka takich kompieli w najbliższym czasie.

Brak filtracji, oświetlenie dzienne oraz przez krótki czas lampka 20W która szybko rozgrzewa wodę w tak małym zbiorniku więc bd unikał częstych naświetleń bo jest ona zbyt niebezpieczna. Skorupiaki takie jak kiełż dużo czasu spędzają pod kamieniami i tak samo przygotowałem im miejsce w słoiku, do tego lubią czasem pogrzebać w mchu.

Mech rośnie, kiełże pływają a teraz czas na dalsze postanowienia i plany, potrzebuję pomocy oraz doradzctwa jak skutecznie oczyścić kiełże z niebezpiecznych lub niezdrowych dla środowiska akwarium drobnoustrojów, czy kompiele w soli akwarystycznej to dobry pomysł, jak rozmnożyć te małe śmieszne zwierzątka? Przy okazji- jak mogę przygotować ten mech(?) czy inną roślinę wyłowioną z naturalnego środowiska do posadzenia w zbiorniku domowym?

Dziękuję za odpowiedzi

 

 

#zdjęcie wzięte z Wikipedii

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim Bałtyku mnożą się całkiem ładnie. Chętnie jedzą glony i truchła koników polnych. Młode spędzają cały czas w gałęzatce lub płynąc pod prąd do falownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×