Jump to content

Kiełże jako pokarm dla ryb


Greezlie
 Share

Recommended Posts

Kiełża to skorupiak którego suszone okazy są dobrym pokarmem dla żółwi jak i dla niektórych ryb. Nie znalazłem nic na temat hodowli tego stawonoga w domowych warunkach więc pomyślałem że dostanę tu odpowiedź.

Dołączona grafika

Obecnie posiadam średni słoik w którym jest trochę piasku oraz kamyk z mchem oraz kilka małych i kilka troszkę większych kiełż. Wszystko przyniesione z rzeki San, potraktowane solą akwarystyczną w celu pozbycia się drobnoustrojów, w planach kilka takich kompieli w najbliższym czasie.

Brak filtracji, oświetlenie dzienne oraz przez krótki czas lampka 20W która szybko rozgrzewa wodę w tak małym zbiorniku więc bd unikał częstych naświetleń bo jest ona zbyt niebezpieczna. Skorupiaki takie jak kiełż dużo czasu spędzają pod kamieniami i tak samo przygotowałem im miejsce w słoiku, do tego lubią czasem pogrzebać w mchu.

Mech rośnie, kiełże pływają a teraz czas na dalsze postanowienia i plany, potrzebuję pomocy oraz doradzctwa jak skutecznie oczyścić kiełże z niebezpiecznych lub niezdrowych dla środowiska akwarium drobnoustrojów, czy kompiele w soli akwarystycznej to dobry pomysł, jak rozmnożyć te małe śmieszne zwierzątka? Przy okazji- jak mogę przygotować ten mech(?) czy inną roślinę wyłowioną z naturalnego środowiska do posadzenia w zbiorniku domowym?

Dziękuję za odpowiedzi

 

 

#zdjęcie wzięte z Wikipedii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...