Jump to content

Kiełże jako pokarm dla ryb

Greezlie
 Share

Recommended Posts

Kiełża to skorupiak którego suszone okazy są dobrym pokarmem dla żółwi jak i dla niektórych ryb. Nie znalazłem nic na temat hodowli tego stawonoga w domowych warunkach więc pomyślałem że dostanę tu odpowiedź.

Dołączona grafika

Obecnie posiadam średni słoik w którym jest trochę piasku oraz kamyk z mchem oraz kilka małych i kilka troszkę większych kiełż. Wszystko przyniesione z rzeki San, potraktowane solą akwarystyczną w celu pozbycia się drobnoustrojów, w planach kilka takich kompieli w najbliższym czasie.

Brak filtracji, oświetlenie dzienne oraz przez krótki czas lampka 20W która szybko rozgrzewa wodę w tak małym zbiorniku więc bd unikał częstych naświetleń bo jest ona zbyt niebezpieczna. Skorupiaki takie jak kiełż dużo czasu spędzają pod kamieniami i tak samo przygotowałem im miejsce w słoiku, do tego lubią czasem pogrzebać w mchu.

Mech rośnie, kiełże pływają a teraz czas na dalsze postanowienia i plany, potrzebuję pomocy oraz doradzctwa jak skutecznie oczyścić kiełże z niebezpiecznych lub niezdrowych dla środowiska akwarium drobnoustrojów, czy kompiele w soli akwarystycznej to dobry pomysł, jak rozmnożyć te małe śmieszne zwierzątka? Przy okazji- jak mogę przygotować ten mech(?) czy inną roślinę wyłowioną z naturalnego środowiska do posadzenia w zbiorniku domowym?

Dziękuję za odpowiedzi

#zdjęcie wzięte z Wikipedii