Skocz do zawartości

Krewetki RC problem z aklimatyzacją


kharo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak, wczoraj kupiłem do swojego roślinniaka krewetki rc 16 sztuk wpuściłem je około 18 do akwarium aklimatyzacja i stopniowe dolewanie wody, do wieczora pływały normalnie żerowały. Rano gdy zapaliło się światło w akwarium znalazłem około 6 martwych krewetek, obecnie widzę 2 i żerują normalnie kilka pochowanych jest w roślinach. Nawożę co2, planta gainer classic, makro z npk , wszystko z zaleceniem producenta tylko że zamiast do podmianek planta gainer rozbiłem dawkę na codzienną. Podmieniam około 30% wody co tydzień, akwarium ma około rok, filtr pracuje non stop temperatura 23 stopnie, podłoże karel rataj profi soil, bardzo dużo roślin. Po przeczytaniu kilku tematów o krewetkach wydaje mi się że winowajcą może być planta gainer ponieważ w składzie jest miedź. Dziś rano zrobiłem podmiankę około 30 % i wsadziłem do filtra wkład z węglem aktywnym, odstawiłem nawożenie. Testów nie posiadam. Dodam jeszcze, że rybki mają się dobrze kirysy panda mi się mnożą i w ogóle ogólnie pojęta sielanka tylko te nieszczęsne krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedzone nie zostały bo raz nie mam dużych ryb a dwa były to dorosłe krewetki, zastanawiałem się nad opcją z różnicą warunków między moim akwarium a tym z którego zostały kupione, gdyby tak było to reszta powinna chyba przeżyć. Druga ta gorsza opcja to jakieś zatrucie choć na razie pozostałe krewetki te które widzę mają się chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...