Skocz do zawartości

Ospa u Bojownika pomocy


Sabrina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam inne tematy faktycznie są ale jak mam pozbyć sie ospy u bojownika który ją miał kupiłam jak mi doradzono ZIELEŃ preparat do zwalczania choroby białych kropek u ryb inaczej ospy rybiej .

Dolałam temperaturę zwiększyłam do 30 stopni i kropki zniknęły kazali powtórzyć wlanie preparatu za tydzień ale wczoraj w nocy bojownik już miał dużo białych plamek .Czy ten preparat lać co dziennie czy tak jak piszą.

Mam 54 litry bojownika błękitnego 30 stopni w akwa , porządki raz w tygodniu i na bieżąco jak zauważę jakieś nieczystości to siateczką się ich pozbywam,kupiłam helenkę na ślimaczki małe ale coś nie zdaje egzaminu może za mała jest ,a na korzeniu pojawiła się jakby pajęczynka co mam robi ????

post-14565-13685170899285_thumb.jpg

post-14565-13685170899408_thumb.jpg

post-14565-13685170899549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłam jakiś czas temu bójka z ospą i również nakupowałam różnych preparatów.

Zanim jednak wlałam jakąkolwiek chemię do akwarium podniosłam temperaturę w zbiorniku do 32/33 stopni i utrzymałam taką przez cały dzień i noc (temperaturę do tego poziomu podnosiłam stopniowo, przez 3 dni).

Cały czas obserwowałam czy nic złego się nie dzieje.

Rano po ospie nie było śladu, bojownik odzyskał nawet apetyt :) Do tej pory nie widać żadnych nawrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłam temperaturę i obserwuję zbiornik u mnie mam jedynie problem z tym że mam w domu 2 zbiorniki i w obu są rybki a nie mam takiego do leczenia osobno czy taki mały zbiornik do leczenia jest konieczny ??i czy trzeba go ciągle trzymać z gotową wodą dla ewentualnego mieszkańca czy da rade wyleczyć rybki w obecnym zbiorniku? jinks86 kupię ten "Ichtiosan"może pomoże a stosuje się go jednorazowo czy codziennie przez kilka dni bo ja tą zieleń dodaje raz i po tygodniu mam niby dopiero powtórzyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...