Skocz do zawartości

[112] filtracja


qwertyui666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Z góry przepraszam za pisownię, ale piszę z telefonu. Mam kilka pytań odnośnie filtracji mojego baniaka. Obecnie mam filtr aquaszut turbo 8w 500l/h, ale czy:

1. Jest on wystarczający na moje akwarium?

2. Czy jest sens dodać do niego filtr kaskadowy o przepływie 360l/h?

3. Jeśli tak to gdzie go umieścić? Na tylnej ściance przeszkadza poprzeczka, po lewej stronie będzie wyglądało jak "filtr na filtrze" (tam mam aquaszut'a), a po prawej stronie to ruch tafli wody będzie pod prąd do aquaszut'a , tak chyba nie może być, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jaką masz obsadę?

 

Ja bym się nie bawił w dokładanie jakiejś małej kaskady tylko zainwestował w kubełek.

Problem z umiejscowieniem rozwiązuje się sam a filtracja bardzo na tym zyska.

 

 

Co do umiejscowienia - miewałem wyloty filtrów "pod prąd" i w niczym to nie przeszkadzało. Jeżeli wylot jest ruchomy, to można skierować go bardziej na lewą lub prawą stronę aby wymusić cyrkulację tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest: kosiarka, Brzanka rekinia, 3*zalobniczka, 5*kirysek, zbrojnik niebieski, 9*neon inessa, 1+1 p. Kakadu, ale tak dostałem, będzie: 22-25 neonow inessa, 1+2-3 p. Kakadu, 1+1 zbrojnik niebieski, 8* kisyskow.

Problem polega na tym, że nie mam ani grosza na żaden filtr, dlatego pytam czy ten aquaszut podoła zadaniu czy od biedy dołożyć kaskadę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na allegro HW-302 za ~140zł co myślicie o nim? Powinien być fajny do 112l.

Qwerty kaskada dobra jest do mniejszych zbiorników a do większego polecam klapę i wtedy wewnętrzny filtr albo ten kubełkowy co napisałem wcześniej.

Też planuje Kakadu w identycznym zbiorniku, napisz jak Ci sie sprawuje ta rybka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu są dość terytorialne, bynajmniej moje ;) W 54L doszło nawet do tarła (a miałem parkę, a nie harem), niestety młode padły po kilku dniach. Ogólnie są łatwe w hodowli, wystarczy regularnie wodę podmieniać, no i neonki się ich boją i fajnie tak ławicą pływają, normalnie jeden na drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...