Jump to content
Sign in to follow this  
qwertyui666

obsada 112l

Recommended Posts

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w korekcie mojej obsady :) Dostałem akwa 112L i jego obsada prezentuje się tak:

5 kirysków (3 pstre, 1 spiżowy,1 albinos)

9 neonów inessa

1+1 p. kakadu

1 kosiarka

1 zbrojnik niebieski

1 brzanka sumatrzańska

1 brzanka rekinia

3 żałobniczki

Co wywalić? Co kupić?

Chciałem oddać żałobniczki i brzanki, kupić 10 neonów, samice kakadu, zbrojnika niebieskiego...

Wydzieliłam z tego nowy temat.

mod.Evelyn

Najpierw sprawdź wodę pod kątem ph i gh testami, lub na stronie dostawcy wody. Jeśli gh<12, to

7 kirysków jednego typu

para zbrojnika niebieskiego

22 neony innesa

1+3 kakadu

Następnym razem otwórz własny temat.

Na stronie dostawcy wody według testów woda ma pH - 7.2, ale gh chyba nie jest podane. Co do mojej obsady, czy brzanka rekinia jest agresywna? Boję się o neonki. Mam jeszcze takie pytanko czy mógłbym mieć małe skalary? Ewentualnie trzymać razem z kakadu ramirezki?

Dobra, wszystko jasne. Brzanka sumatrzanskiej już nie mam, zalobniczki i rekinek wędrują do nowego właściciela. Co do skalarow to za małe akwarium, tak? Czy by się nie tolerowały z pielegniczkami? No i czy mogę mieć harem kakadu i parkę ramirez w tym zbiorniku jednocześnie? :)

P. S.

Przepraszam za pisownię, ale piszę z telefonu, bo jestem w pracy :)

Harem kakadu 1+2 zajmie jakieś 60cm akwarium.. Także niby można.. ale po co..? Skalary rosną za duże na zbiornik.

Na kosiarkę też za mało. Potrzebne dno jakieś 120 cm albo więcej.

Haha ja zapomniałem, że w ogóle mam kosiarke. :) Ją oczywiście też oddam :). Ale mam jeszcze takie małe pytanko: Czy istnieją jakieś duże ryby, które mogą mieszkać z obsadą podaną przez Ciebie? Bo szczerze mówiąc miałem podobną obsadę w 54l (10 neonow, 1+1 kakadu, 5 kiryskow) i teraz jak się przesiadlem na 112l to mi pusto jakoś..

Neonów daj 20 a nie 10 już będzie lepiej ;p. A kirysków dobrze by było mieć z 6-8. A kakadu 1+2.

Ok. :) wielkie dzięki za pomoc :) mam nadzieję, że niedługo zawitam w dziale "galeria" :) pozdro :)

To zamykam, jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytanie w tym temacie, to napisz do mnie, żebym Ci go odblokowała.

mod.Evelyn

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this