Skocz do zawartości

ślimaki ampularia


Rekomendowane odpowiedzi

Ampularie zjadają odpadki, resztki po rybach, ale niestety też trochę wydalają.

Helenki zjedzą inne ślimaki, czasem jakieś resztki z dna i na pewno mniej brudzą.

 

Co kto woli, zawsze możesz mieć jedno i drugie (: Z resztą, przy takim litrażu ślimacza kupa to chyba żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie nad tym mnożeniem zapanować? czy lepiej go nie wpuszczać?

Mam aquasubstrate II+ jako podłoże. Tego się nie odmula, więc szukam alternatywy na czyste podłoże.

Mam 3 duże ampularie, może wpuszczę z 5 świderków i z 5 helenek, to może nie będzie takiej plagi z tych świderków bo część zjedzą Helenki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locdog ma rację, odpuść świderki na rzecz krewetek.

Amano Ci się nie rozmnożą (samice po jakimś czasie będą nosić jaja, ale larwy giną w akwarium, bo potrzebują wody o pewnym stopniu zasolenia) i świetnie się sprawdzają w roli śmieciożerców i glonojadów :)

 

Co do helenek, kwestia gustu. Wyglądają ciekawie, nie są duże i nie mnożą się tak szybko jak świderki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do Helenek czy jak mam jedną małą od tygodnia a ciągle wida nowe młode małych ślimaków których Helenka miała się pozby to ta Helenka jest za mała czy powinnam dokupi dorosłą??Nie zauważam nawet aby w ogóle interesowały ją te moje małe szkodniki :(:( a nie chce chemi zaraz kolejnej wlewa na ślimaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...