Skocz do zawartości

[200l] ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Akwarium 200l,

filtr JBL e900+deszczownia,

grzałka 200W,

oświetlenie 2x30W(z odbłyśnikami) działa 12h/dobę,

na razie średniozaroślinnione ale planuję więcej roślinek, +korzeń

Podłoże: żwirek średniogruby, warstwa od 5cm do 12cm

parametry na chwilę obecną: pH 6,8, kH -6, gH - ponad 7, NO2 -2, NO3 - 25

Akwarium dojrzewa już 10 dni, po woli zaczynam planować obsadę (oczywiście ryby wpuszczę za dwa, trzy tygodnie):

- neon innesa - 20szt.

- kirysek panda - 6szt.

- zbrojnik niebieski - 2szt.

- molinezja black molly - 2szt.

 

i chciałbym kilka bocji wspaniałej (wiem że to Azja a te powyżej wszystkie z Amazonki) ale bardzo mi się podobają - i tutaj pytanie czy można bocje hodować z tymi powyżej??

Czy nie za dużo planuję, czy macie jakieś sugestie co do tej obsady? Z czego zrezygnować, a co ewentualnie zmienić?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Tom_myPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z poprzednikami ja też bym nie wpuścił bocji.

Z bocji zrezygnowałem, na razie w moim aqua pływają neonki, molinezje i kiryski

Najnowszy nabytek kilka dni temu to 6 x brzanka sumatrzańska. Bałem się że brzanki będą "goniły" inne rybki, ale okazało się na szczęście, że zajmują się tylko sobą.

Lubią wyścigi ;) i pościgi ;) ale tylko między sobą, jakby innych rybek nie było w akwa :)

 

Mam jeszcze pytanie, jakie rybki jeszcze proponujecie? Czy może już wystarczy? Nie chciałbym, żeby te które już są stresowały się przez przerybienie.

Chciałbym mieć jeszcze kilka (2 lub 3) parki remirezek lub (i) małe stadko Microrasbor galaxy. Co Wy na to? Można te rybki trzymać wszystkie razem, czy muszę "odpuścić" i może w kolejnym zbiorniku??

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...