Skocz do zawartości

Jak często zmieniać zeolit


Wazon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno być tak:ceramika(najlepiej bio,bo zakładam że masz tańszą,gładką),keramzyt,wata perlonową i gąbka na górze.Jeśli masz standardowe akwarium ogólne.

Zeolit można stosować przy małej obsadzie roślinnej kiedy jest sporo ryb.Ale to zależy jaka masz obsadę,litraż i obsadę rybną,lepiej podaj.

Ceramikę należy wymieniać jak zacznie się kruszyć,normalnie jak jest brudna wystarczy ja przepłukać w wodzie z akwarium.

Nie jest łatwo powiedzieć bez tych danych kiedy zamienić zeolit,bo w sumie nawet nie wiadomo czy go potrzebujesz w tym filtrze.Zwykle się wymienia jak rośnie no3.Ale ja jestem przeciwnikiem co do jego stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żebyś zrobił testy na no3,jeżeli stan jest za wysoki i nie da się poprzez podmiany go zbić a akwarium dojrzałe,to jest sens go zastosować,tylko patrząc na obsadę to nie masz jak widzę dużo ryb i raczej no3 nie jest zbyt wysokie,ale lepiej jest zrobić test.

Może nie do końca precyzyjnie napisałem wcześniej,zeolit pochłania amoniak i związki amonowe a to sprawia że spada no3.

Należy wymieniać co 3-4 miesiące jak zaleca producent,ale z tym jest różnie.

Wymienia się kiedy rośnie no3.Już to pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Generalnie Zeolit usuwa amoniak z odchodów ryb, przeciwdziała powstawaniu się glonów, oczyszcza wodę. Najlepiej "na oko". Jak widać, że już jest dość brudny należy wymienić. Ważna sprawa - kupujcie tylko prawdziwy Zeolit, trochę droższy od zwykłego ze żwirem, lecz jeśli ma działać i być ładny biały, to musi kosztować troszkę więcej. Polecam stu procentowy zeolit, który sprzedajemy w firmie Subio, zagraniczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...