Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski czy lamparci?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 112l. Dwa lata temu wpuściłem do niego 2 zbrojniki niebieskie (przynajmniej tak zapewniał mnie sprzedawca). Miały wtedy ok. 5-6cm. Po roku miały już 16cm(jaśniejszy) i 18 cm(ciemniejszy). Teraz jeden (jaśniejszy) ma 25cm, a drugi (ciemniejszy) 28cm. Troche mnie to martwi bo zdaje mi się, że ciągle rosną. Zacząłem przeglądać zdjęcia i doszedłem do wniosku, że bardziej przypominają zbrojniki lamparcie niż niebieskie. Zresztą ocencie sami. Dorzucam kilka fotek. Jakby co to mogę dorzucić jeszcze troche fotek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nie są jakoś specjalnie agresywne. Jedyne co zaobserwowałem to, to że mają swoje kryjówki i jeżeli jeden przyłapie drugiego w swojej kryjówce to go stamtąd przegania i to wszystko. Każdy z nich ma po dwie więc nie jest to problemem. Moglibyście mi dać jakieś rady na temat ich hodowli, a także jakieś własne spostrzeżenia i porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600l już było by ok, mój kolega ma w 750l 2 takie zbrojniki i 6x zbrojniki, 1+1 niebieski, 2 złote weloniaste, 2 niebieskie weloniaste, i chyba jakiś mu się trafił nowy, ale te 2 co dorastają do 60/70cm sprzedaje kolesiowi co ma akwarium 900l a będzie hodował tylko zbrojniki niebieskie, złote i te weloniaste z neonami i pielęgnicami chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprzedaj te ryby komuś kto ma 900l akwarium i będzie ok.:) Bo do 600l to już przesada na 2 takie rybki wydaje się ze akwarium wielkie, ale tak nie jest ryba ma gdzie się chować, ale ze jest wielka to mój kolega wolał je sprzedać do lepszego akwarium 900l i jest ok.:)

 

S.P.

W zoo w warszawie widziałem tą rybę w 2000l akwarium chyba miała jakieś 70cm ale to była ryba wielka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...