Skocz do zawartości
Szczuply_

czy wytrzyma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Czy ta szafka wytrzyma akwarium 126l. Mam na niej 60 i jest ok ale nie wiem czy większe akwa da rade udzwignąć. Najbardziej martwię się tym 2 poziomem - tak jakby bo to cieńkie deseczki są i nie wiem też czy nawet jak ją podeprę innymi dechami to czy da radę. Proszę o poradę.

Dbaj o pisownię. Zdania zaczynamy wielką literą.

Nie dubluj tematów. - Mordimer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinna wytrzymać ale ja bym stawił tam 112l lepiej.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz czy szafka utrzyma Twój ciężar i jeszcze innej osoby jednocześnie i czy się nie rusza na boki ,najlepiej umocnij tą deseczkę czymś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj dwa zdjęcia, jedno odm frontu i jedno od boku. Dobre zdjęcia z tego nie wiele widać. No i zawsze możesz ja obciążyć jakimiś przedmiotami tak ze 200 kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

126l to jest jakieś 180kg szafka może wytrzyma, ja bym sie bardziej zastanowił nad nóżkami, bo widzę, że sa pod kątem...chodzi o to zeby się nie rozjechało to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem przekonany czy wytrzyma. Ja bym nie ryzykował.

Martwią mnie te nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

126l to jest jakieś 180kg

Nie przesadzaj.

Ze 150kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może lepiej kupić 112l to by trochę mniej ważyło całościowo, nóżki są prosto nie są na boki kurde nie wiem bo chciałbym więsze tylko ta szafka :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz ztiuningować :) szafkę dodając jakieś deski lub metalowe pręty. Mojemu koledze to pomogło:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak myslicie kupowac profil czy może proste? Podobno profil 112l nie ma tyle tylko 102l a proste 112l ma tyle? Jak to z tym jest? Chyba jednak coś dołożę - jakieś deski czy coś żeby trzymało sie razem:)

Ostatnie upomnienie za pisownię! Zdania zaczynamy z dużej litery i używamy Polskich znaków!//lopezz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nóżki mogą się wyłamać. Mam takie rozwiązanie w tapczanie i nóżki wyłamały się. Konstrukcja szafki nie gwarantuje żadnej stabilności. Samo szkło 20kg, woda 120kg, jakiś korzeń 2kg, żwir zapewne 30-35kg (zależ jak grubo dasz) - więc na oko masz ~170kg. Nie ryzykuj!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi