Skocz do zawartości

Sole czy pełna gama nawozowa ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie co jest bardziej pewne w działaniu sole czy pełna gama np: aqua artu ??

Mój baniak to :

akwarium :63l

oświetlenie: 33W/63L

Podłoże:Bazalt :1-3mm wzbogacony o kulki glin .torf

CO2;Będzie z aldehydu

 

Moje pytanie jest proste czy jeśli zakupie sole będe miał lepsze skutki niż z pełną gamą jakiegoś producenta ??

 

Chciałbym jeszcze napisać ,że nie mam testów ,więc nie widziałbym ile czego jest ...,wiem trochę głupio :oops: .

 

Proszę o poardy wszystkich któży stosują jakiekolwiek nawozy (prosiłbym by Wszyscy odpowiadali pełną nazwą danego produktu ) ;)

 

PS:Z góry dzięki

 

Chciałbym jeszcze dodać ,że mam krewetki i 10 razbór klinowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzymy tutaj z założeniem że to jest akwarium roślinne to zaopatrzył bym się w testy tak jak napisał Kubas.

Jeżeli nie masz żadnych kup na początek nie tylko KH ale też pH, GH, NO2, NH3/NH4. Czyli najlepiej całą walizeczkę wyjdzie Cię taniej. Wszystkie testy przekłamuja ale daja nam jako taki obraz co się dzieje w akwarium. To nie laboratorium. Niestety akwarystyka to nie jest tani sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie na temat tych testów. Nigdy nie maiałem ale opinie różne... Po drugie połowy testów użyjesz może raz, dwa... Warto? Mapet uważam, że bez testów NH3/NH4 i NO2 można sie obejść. Wiadomo ile potrzeba na rozwój bakterii, a nawet jeśli są jakieś obawy zawsze można zrobić podmianę i będzie ok. Kiedyś miałem walizkę sery i NH3/NH4 użyłem tylko raz, może dwa ale nie pamiętam. Podobnie było z NO2. Takie moje zdanie. Lepiej Kupić na KH bo ściśle sie wiąże z CO2 i pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile potrzeba na rozwój bakterii

No tego akurat nie wiadomo tak do końca. Każde akwarium jest inne. Czasami to jest tydzień, a czasami aż miesiąc. Każde ma inny filtr, inne wkłady i wiele dużo innych róźnic. Więc żadne nie dojrzewa w tym samym czasie. I na oko nie da się tego określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...