Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w ustaleniu LITRAŻU MOJEGO AKWARIUM.


Baśka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie,zadam więc tu.

 

Mam akwarium o innym kształcie i zawsze trudność sprawiało mi określenie jego litrażu.Mam nadzieję iż ktoś będzie znał prawidłową odpowiedź na moje pytanie.

 

Więc-jak pisałam-jaki litraż ma te akwarium:

[starałam się jakoś to narysować]

 

Dołączona grafika

 

ZAPOMNIAŁAM PODAĆ WYSOKOŚĆ: 35.5 cm

 

Wymiary są zewnętrzne(mierzone zewnątrz akwarium z szybą,nie wewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy taki wzór istnieje. Twoje akwarium to połowa 10-sieciościanu (jeżeli dobrze czytam rysunek). Ja bym to podzielił na dwa 6-scio ściany plus dwa graniastosłupy o podstawie trójkąta obliczył poszczególne objętości i na koniec zsumował je ze sobą.

 

URSUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taki wzór istnieje. Twoje akwarium to połowa 10-sieciościanu (jeżeli dobrze czytam rysunek). Ja bym to podzielił na dwa 6-scio ściany plus dwa graniastosłupy o podstawie trójkąta obliczył poszczególne objętości i na koniec zsumował je ze sobą.

 

URSUS

Jestem bardzo tępa z obliczania...

 

 

http://www.akwariummarzen.pl/photo/zakladamy_akw_1.jpg moje akwarium wygląda podobnie do tego,tyle że jest większe i ma mniejsze te ścianki boczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem... logiczne myślenie gdzieś się wytraciło w pędzie cywilizacyjnym...

Z dwóch stron jest ścięte pod takim samym kątem. Patrząc z góry i rozcinają to na 3 części, mamy 2 identyczne trójkąty i prostokąt, łącząc te 2 trójkąty otrzymujemy prostokąt.

Nie łapię tych wymiarów... więc, zamień swoje cm na dm, zmierz odległość od końca jednego boku akwa do początku krzywizny po drugiej stronie akwa, pomnóż to przez wysokość i głębokość akwa (w dm) i wyjdzie litraż.

 

:help:

 

 

:spam::spam::spam::spam::spam:

 

 

Baśka.. zrób rzut z góry i podaj wszystkie wymiary... obliczę to.. w 15 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem... logiczne myślenie gdzieś się wytraciło w pędzie cywilizacyjnym...

Z dwóch stron jest ścięte pod takim samym kątem. Patrząc z góry i rozcinają to na 3 części, mamy 2 identyczne trójkąty i prostokąt, łącząc te 2 trójkąty otrzymujemy prostokąt.

Nie łapię tych wymiarów... więc, zamień swoje cm na dm, zmierz odległość od końca jednego boku akwa do początku krzywizny po drugiej stronie akwa, pomnóż to przez wysokość i głębokość akwa (w dm) i wyjdzie litraż.

 

:help:

 

 

:spam::spam::spam::spam::spam:

 

 

Baśka.. zrób rzut z góry i podaj wszystkie wymiary... obliczę to.. w 15 s

WSZYSTKIE wymiary podałam,również u góry!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Wymiary masz wszystkie. Nie załamuj mnie. Podziel to jak powyżej, policz.

To nie są całki, tylko najbardziej podstawowe rzeczy. Nie na studia, nie na maturę, nie na egzamin gimnazjalny, tylko na egzamin po podstawówce! Dasz radę sama, ale takiej rzeczy sam za Ciebie nie policzę. Masz wędkę, a nie rybę. Jak się nauczysz sama to Ci nie zaszkodzi.

 

Tfu. Na obrazku jest błąd. Prostokąta, nie kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pal licho że dodawanie i mnożenie to trudna sprawa. Jakbyś dała to buszmenowi w środku Afryki, co nigdy białego człowieka nie widział, to bez liczenia by to zrobił. Wziąłby kilka butelek po 5l.

Nalewasz. Jedna butelka 5l. Dwie 10l. Zostaje troszkę miejsca. Bierzesz butelkę 1l.

 

Bez matematyki z dokładnością do 1L określasz litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi jakieś 82 l... nie bawiłem się co do 0.1 l, a i tak te 82 to jest +/- 1 l, tylko nie ma co liczyć dokładnie, bo i tak masz żwir, nie dolewasz do pełna... wyparuje.. bla bla... przyjmij, że ma 82 litry.

 

Zrobiłem to moim kalkulatorem wygranym w podstawówce za konkurs matematyczny :ugeek::ugeek::ugeek:

Mam też jeden taki fajny... który ma chyba więcej funkcji niż mój komputer... ale poradziłbym sobie nawet w pamięci.

 

Nic strasznego to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też nieźli, skoro wam 12l rozbieżności wychodzi i liczycie to bez jednego koniecznego wymiaru. Te trójkąty nie muszą być równoboczne, choć pewnie są. Jak ma być dokładnie, to trzeba mieć zaznaczony na zielono wymiar - albo szerokość akwarium nie po bokach, tylko na środku. Na jedno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też nieźli, skoro wam 12l rozbieżności wychodzi i liczycie to bez jednego koniecznego wymiaru. Te trójkąty nie muszą być równoboczne, choć pewnie są. Jak ma być dokładnie, to trzeba mieć zaznaczony na zielono wymiar.

Policz też matematyku.... xD

 

Mnie łeb boli, mam niskie ciśnienie i padam na ryj... mogłem się pomylić... ale chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...