Skocz do zawartości

wpuszczenie rybek


Benek1131
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie to już jest skrócony czas właściwie :P

uzdatniacz wody jest całkiem zbędny w tym wypadku. dojrzewanie przyspieszają biostertery, pożyteczne bakterie w płynie np Nitrivec z sery.

proces dojrzewania należy monitorować za pomocą testów parametrów wody, by upewnić się że moment w którym związki azotu podskakują do niebezpiecznych wartości (ryby mogą sie potruć) jest już za nami. poczytaj o cyklu azotowym, to zrozumiesz cały proces kryjący się pod słowem "dojrzewanie".

przyspieszenie dojrzewania można też osiagnąć wsypując trochę pokarmu dla ryb do akwarium (bez ryb jeszcze).

 

edit:

nie można powiedzieć "tydzien", "dwa tygodnie". każde akwarium dojrzewa trochę inaczej i jeśli Ci się spieszy to dla bezpieczeństwa ryb musisz robić testy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie te posty o jakimś dojrzewaniu wody. Ja zawsze kupuję wodę w butelkach po 5 litrów po 1,70 zł w Biedronce. Odkecam butelkę, zostawiam na dwie godziny i już jest gotowa. Kiedy zakładałem nowe akwarium też nie czekałem. Odrazu wpuściłem ryby i heja. Mam kilka gatunków ryb (gupiki, neony, kardynałki, danio, kosiarki, glonojad, rozbory klinowe,piskorek cierniooczek) i żadnemu z nich nie przeszkadzało wpuszczenie do świeżego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie te posty o jakimś dojrzewaniu wody. Ja zawsze kupuję wodę w butelkach po 5 litrów po 1,70 zł w Biedronce. Odkecam butelkę, zostawiam na dwie godziny i już jest gotowa. Kiedy zakładałem nowe akwarium też nie czekałem. Odrazu wpuściłem ryby i heja. Mam kilka gatunków ryb (gupiki, neony, kardynałki, danio, kosiarki, glonojad, rozbory klinowe,piskorek cierniooczek) i żadnemu z nich nie przeszkadzało wpuszczenie do świeżego akwarium.

ale pima aprillis mamy już chyba w tym roku za sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie te posty o jakimś dojrzewaniu wody. Ja zawsze kupuję wodę w butelkach po 5 litrów po 1,70 zł w Biedronce. Odkecam butelkę, zostawiam na dwie godziny i już jest gotowa. Kiedy zakładałem nowe akwarium też nie czekałem. Odrazu wpuściłem ryby i heja. Mam kilka gatunków ryb (gupiki, neony, kardynałki, danio, kosiarki, glonojad, rozbory klinowe,piskorek cierniooczek) i żadnemu z nich nie przeszkadzało wpuszczenie do świeżego akwarium.

ale pima aprillis mamy już chyba w tym roku za sobą :D

Też mi się tak wydaje :D

 

Do Benek1131 - Są różne preparaty(np. TetraAqua Bactozym, według firmy Tetra użycie tego skraca czas dojrzewania zbiornika do 24h) które przyspieszają dojrzewanie zbiornika, ale nawet po dodaniu takiego czegoś do wody lepiej jest poczekać tydzień. Bez dodawania chemii powinno się poczekać 2-4 tygodnie.

 

Takich preparatów polecam używać tylko wtedy gdy trzeba szybko wpuścić ryby,bo np. ktoś za 2 dni likwiduje akwarium i chce nam dać jakieś ryby. Jeśli nie zdarzy się nic takiego to proponuję poczekać te 2-4 tygodnie i nie lać żadnej nie potrzebnej chemii. Akwarysta powinien być cierpliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...