Skocz do zawartości

aldehyd glutarowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek, była już o tym kiedyś dyskusja na forum i chyba stanęło na tym, iż być może ten aldehyd nie jest sterylnie czysty, w porównaniu z tym w hurtowanich, który się stosuję w laboratoriach itp i być może stąd taka niższa cena.

 

Oprócz tego, chyba był on sprowadzany z zagranicy w dużej ilości - ale tu mogło mi się coś ubzdurać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Fakt,zapomniałem że Polska to kraj,w którym masa ludzi robi wałki.

Zabrzmiało to w tym kontekście tak jakbyś coś sugerował...nie wydaje mi się żeby to było fair - tym bardziej że nie wiesz nic na temat źródła zaopatrzenia. Ja powiem tylko tyle - (z innej branży) można kupić chemię u przedstawiciela /handlowca o 50% taniej niż na składzie fabrycznym w fabryce u producenta - gdzie wydaje się być najtaniej - tak to w handlu jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo coś tam sugeruję Łoren ;)

Sławek, była już o tym kiedyś dyskusja na forum i chyba stanęło na tym, iż być może ten aldehyd nie jest sterylnie czysty, w porównaniu z tym w hurtowanich, który się stosuję w laboratoriach itp i być może stąd taka niższa cena.

No to zastanowił bym się co leję do akwa.

Łoren piszesz o parametrach,testach i takich tam,a już taki aldehyd niewiadomego pochodzenia Ci nie przeszkadza ?

 

Oprócz tego, chyba był on sprowadzany z zagranicy w dużej ilości - ale tu mogło mi się coś ubzdurać.

Kwestia tego czy legalnie,bo hurtownie też nie mają tego na stanie-sprowadzają z Niemiec na zamówienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoren piszesz o parametrach,testach i takich tam,a już taki aldehyd niewiadomego pochodzenia Ci nie przeszkadza ?

- Z tym aldehydem to jest tak jak ze stosowaniem soli w akwarium - można stosować sole w różnych klasach czystości - od ogrodniczych do tych które opisane sa jako czysty do analizy i czystość jest w granicach 99,99% - i niezależnie którego użyję efekty będą porównywalne o ile nie dokładnie takie same .

kubas pisze:

Oprócz tego, chyba był on sprowadzany z zagranicy w dużej ilości - ale tu mogło mi się coś ubzdurać.

Troszkę pomyliłeś - sprowadziliśmy aldehyd z Belgii dla "Podforaków" Przez sklep z odczynnikami i kosztował nas wtedy według przelicznika EUR/PLN 12zł za 100ml więc sporo drożej niż u Witka Miszczaka . On ze swoją oferta pojawił się trochę później. Przypuszczam że sklep też narzucił jakąś marżę , transport też musiał na tym zarobić itd - wszystko to się składa na cenę

 

Kwestia tego czy legalnie ?

No cóż - to oczywiście jest do sprawdzenia - jeśli masz ochotę to działaj :)

Tak z innej beczki nieco i z zupełnie innej branży 1m3 gotowych płyt granitowych ciętych i płomieniowanych można kupić za 30% wartości surowego bloku na terenie kopalni... możliwe czy nie? Możliwe - Trzeba tylko wiedzieć gdzie kupić :lol: I to LEGALNIE !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co do cen dziś trochę szukałem różnych sklepów i hurtowni z odczynnikami i trafiłem chyba na dystrybutora który sprzedaje tylko w hurtowych ilościach i tylko na fakturę dla firm. Ale dostałem od nich nr. telefonów do dwóch odbiorców w mojej okolicy miasta oddalone od mojej miejscowości o 40km. W jednej a nich za 100ml podano mi cenę 33zł brutto za roztwór 25% a u drugiego sprzedawcy 100zł netto za taką samą ilość tego samego roztworu. I co wy na taka różnicę cen? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolicie, że wtrące swoje 3 grosze; kupiłem aldehyd po okazyjnej cenie i okazało się, że kupiłem Aldesan E - środek do dezynfekcji, który zawiera Aldehyd Glutarowy.

Po restarcie - padła cała obsada, kupiłem u producenta opakowanie 500ml/120 netto pln + koszt wysyłki.

Jeżeli jest jakaś okazja to najczęściej jest to Aldesan E lub Steranios, oba środki zawieraja dodatki i zależnie od jakości i dodatków zrobia lub nie czystkę w akwarium.

Proponuje nie wierzyć jak sprzedawca pisze, że sprowadza z zagranicy dlatego taki tani - podobnie było z metylem za granicy południowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arreczeq - pozwalamy na wtrącenie "trzech groszy" - nie mniej jednak ja dodam ten czwarty - Kolega Witek Miszczak to osoba zajmująca się handlem hurtowym w branży akwarystycznej , nie jakiś anonimowy x-men z allegro i zarówno ja jak i wielu forumowiczów z tego jak i innych forów przeprowadzało dziesiątki transakcji i nikt nie został zrobiony w balona. Robienie antyreklamy bez żadnych podstaw jest moim zdaniem grubo nie fair - a to że Ty kupiłeś od jakiegoś x-mena aldesan zamiast aldehydu nie jest równoznaczne z tym że każdy handlowiec jest nieuczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Łoren, ale mój wpis nie miał na celu robienie antyreklamy komukolwiek tylko poinformowanie co można kupić okazyjnie po niskiej cenie. W firmie, której biorę teraz Aldehyd cena idzie w dół przy zakupie hurtowym i to sporo, ale nie stać mnie na zakup np 30 litrów Aldehydu (opakowanie zbiorcze).

Klient od którego kupiłem nie jest z Allegro tylko ma sklep akwarystyczny internetowy tyle moge napisać.

Rozumiem, że osoba wymieniona we wpisach sprzedaje Aldehyd, który jest ok bo kupuje go po cenach hurtowych.

 

Jeżeli mój wpis kogokolwiek dotknął, uraził to przepraszam, ale uważa, że po to jest forum, aby informować nie tylko o dobrych, ale też o złych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to jest forum, aby informować nie tylko o dobrych, ale też o złych rzeczach.

- Tu pełna zgoda - jeśli coś nie jest ok , ktoś nas wystawił "do wiatru" należy o tym pisać w sposób jednoznaczny informując kto to jest i w jakich okolicznościach zostaliśmy oszukani żeby przestrzec innych - i jestem jak najbardziej za tym żeby takich jegomościów ujawniać - nie mniej jednak należy to robić w taki sposób aby nikt nie miał wątpliwości co do osoby która okazała się być nieuczciwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która mi sprzedała nie miała pojęcia, że to jest Aldesan E, też kupiła okazyjnie i sprzedawała w swoim sklepie. Po rozmowie ze mną wycofała ten produkt z oferty oraz zrobiła "zadośćuczynienie" za moje straty dlatego nie mogę podać kto to jest. W sklepie tym nie ma już oferty na AG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...