Skocz do zawartości

Akwarium dla neonków


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dzięki za odpowiedź w moim wątku, Twój oczywiście wcześniej, przed opublikowaniem swojego własnego, już przejrzałam!

 

Mam pytanie jak myślicie ile kg żwirku potrzebuje podłoże 60x30 http://allegro.pl/zwir-naturalny-czarny ... 10387.html bo nie wiem jak to przeliczyć myślę że max chce 4-5cm.

To się bardzo prosto liczy. Szerokość x długość x wysokość / 1000. Wysokość w tym przypadku będzie 4-5cm, bo tyle chcesz mieć żwirku, a dzielisz przez 1000, żeby wiedzieć ile litrów kupić. Litr to około 1kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, owszem, dlatego zamiast wysokości swojego akwarium, podajesz wysokość żwirku, jaką chcesz posiadać. A więc:

60x30x5/1000 = 9l ~ 9kg. Wynik wychodzi w litrach. A 1l to w przybliżeniu 1kg. Stąd będziesz wiedział ile na oko kupić żwirku :).

Dzięki za wyjaśnienie ja przy piątku to już chyba nie myślę i bym całe akwarium zasypał kamieniami. :lol:

 

Edit:

 

Zastanawiam się czy dokładając oświetlenie t5 najmniejsza 24w 44cm czy to nie będzie za dużo bo mamy wtedy 15w+24w=39w na 50l = 0,78 czyli można przyjąć że będzie 0,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pls o pomoc jeszcze z tym oświetleniem bo będę zamawiał parę rzeczy od jednego sprzedawcy i zastawiam się czy jest sens dokładać do 54l jeszcze t5 24w czy może na początek zamontować odbłyśnik np taki http://allegro.pl/jbl-reflect-40cm-odbl ... 07078.html czytałem na forum że przy mocnym oświetleniu trzeba mieć co2 i można mieć problem z glonami. Ja będę podawał co2 w płynie na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, owszem, dlatego zamiast wysokości swojego akwarium, podajesz wysokość żwirku, jaką chcesz posiadać. A więc:

60x30x5/1000 = 9l ~ 9kg. Wynik wychodzi w litrach. A 1l to w przybliżeniu 1kg. Stąd będziesz wiedział ile na oko kupić żwirku :).

 

 

Litr żwiru to na pewno nie 1kg żwiru- tak jest tylko z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...