Skocz do zawartości

Kalkulator zulixa


Nantai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w wątkach o tym kalkulatorze, ale niestety nie znalazłem. Czy gdzieś jest opisane w kalkulatorze o ile ppm wzrasta poziom danego nawozu dozowanego do akwarium jednorazowo? Rozpatrując moje obliczenia z dawki dziennej poziom np. potasu po jednorazowej dawce 5 ml wzrośnie o 2,24 ? Czy jednak nie o to chodzi? Jeszcze jedno, jak rozrobić Chelat Fe 8% wg kalkulatora. Poniżej moje obliczenia z kalkulatora:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując moje obliczenia z dawki dziennej poziom np. potasu po jednorazowej dawce 5 ml wzrośnie o 2,24 ?

Dokładnie tak . Co do obliczeń mikro - zmodyfikowane znajdują się w zakładce "Podstawowe" w oknach 2. Kalkulator do obliczana dawek dodawanych przez nawozy

Musisz troszkę poćwiczyć - najlepiej zakomponować nawóz mikro na bazie mikro-plus z dodatkiem chelatu - ustawiasz wtedy mikro plus według manganu a następnie ustalasz ilość chelatu do uzupełnienia tak żeby żelazo wychodziło 0,4mg/l a mangan pozostanie na właściwym sugerowanym poziomie. Trudno to wytłumaczyć - jeśli policzysz to napisz jak ci to wyszło albo zrób screena - jeśli będziesz miał trudności to Ci to policzę w chwili wolnego czasu. tylko musisz podać wielkość akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój nawóz robisz tak - koncentrat mikro-plus - 7ml . Dodajesz do niego 5g chelatu żelaza 8% i wszystko uzupełniasz wodą do 500ml - żelazo w tej mieszance masz ustawione na 0,4mg/l a mangan na 0,05mg/l więc jest ok - Dozowanie dzienne 5ml Ja także obecnie nawożę taką mieszaniną przy dokładnie takich samych poziomach pierwiastków i sprawdza sie doskonale.

Akwanawozy.com.pl to dobry sklep - można kupować śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ będę starował z nowym akwarium, od kiedy podawać mikro?. Bo makro to wiem że po 4 tygodniach,

A skąd ta wiedza że akuratnie po 4 tygodniach zaczynamy nawożenie i dlaczego po 4 a nie po 5 albo po 3? Rośliny zaczynamy nawozić jak jest taka potrzeba nawet po kilku dniach , szybko rosnące potrafią zabrać wszystko z wody w przeciągu kilku dni a przyrosty np na wywłócznikach potrafią dochodzić do 30cm tygodniowo - u mnie tak rosną . Po pierwszym tygodniu zrób testy na NO3 i PO4 jeśli azot i fosfor będą nisko to trzeba będzie zaczynać nawożenie , bo jak zaczniesz czekać miesiąc to można z wody pozbyć się wszystkiego i doczekać się glonów.

Druga kwestia przy tak mocnym oświetleniu nawożenie musi być większe niż wynika z kalkulatora co najmniej moim zdaniem o 20% na początek to tak minimum być może więcej. Przy takim świetle często fosfor utrzymywany jest na poziomie 2-3mg/l a żelazo na poziomie 0,8 mg/l i więcej - wszystko zależy od roślin - jakie i ile.

Co do akwarium 30l - 1/3 dawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...