Skocz do zawartości

Malutkie akwarium 25l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały pokój, co się wiąże, z tym, że duże akwarium odpada. Wypatrzyłem na Allegro coś takiego :

http://www.allegro.pl/item585393270_akw ... atisy.html

I teraz moje pytania.

1. Ile mogę maksymalnie wpuścić rybek do tego akwarium, tak żeby nie miały za ciasno i żeby nie zdychały.

2. Co jeszcze mi będzie potrzebne

3. Co ile trzeba zmieniać wodę ?

4. Jak dobierać rybki gatunkami

5. Jaką wodę się leje do akwarium ? Zwykłą z kranu czy jakąś specjalną, lub coś sie dolewa do tej wody ?

Ogólnie to myślę, że tak 4 rybki małe to tam max. no ale chcę, żeby wypowiedziały się doświadczone osoby. Co do rzeczy które będą mi potrzebne to proszę najlepiej o linki z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały pokój, co się wiąże, z tym, że duże akwarium odpada. Wypatrzyłem na Allegro coś takiego :

http://www.allegro.pl/item585393270_akw ... atisy.html

I teraz moje pytania.

1. Ile mogę maksymalnie wpuścić rybek do tego akwarium, tak żeby nie miały za ciasno i żeby nie zdychały.

2. Co jeszcze mi będzie potrzebne

3. Co ile trzeba zmieniać wodę ?

4. Jak dobierać rybki gatunkami

5. Jaką wodę się leje do akwarium ? Zwykłą z kranu czy jakąś specjalną, lub coś sie dolewa do tej wody ?

Ogólnie to myślę, że tak 4 rybki małe to tam max. no ale chcę, żeby wypowiedziały się doświadczone osoby. Co do rzeczy które będą mi potrzebne to proszę najlepiej o linki z Allegro.

1.Pare gupikow,moze jakies kiryski.

2.Odmulacz,Żwir,dekoacje(np.kokos,korzen)rośliny(żywe).Błagam tylko nie ceramike

3.PODMINIAC.Co 1-2tygodnie ok20%

4.Do takiego akwa zbytniego wyboru nie

ma.

5.Normalna,ODSTANĄ 24H

PAMIĘTAJ

ŻE AKWARIUM MUSI DOJRZEWAC 2 TYGODNIE!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że mam ułożyć sobie akwarium i wszystko w nim, włączyć to wszystko, i ma stać dwa tygodnie, a po dwóch tygodniach dopiero mogę wrzucić rybki tak ? Co do rybek, to chyba wrzucę tam ze 4. Aha i słyszałem o jakiś ślimakach czyszczących wodę lub specjalnych rybkach. Czy to jest wymagane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to już wszystko mniej więcej wiem, tylko jeszcze mam jeden problem dotyczący oświetlenia no i te rybki nie wiem jakie wybrać. Jaki ma być kolor oświetlenia ? Bo widziałem na Allegro, zielone, czerwone i niebieskie, ale to chyba nie jest za bardzo zdrowe dla rybek takie kolorki. A co do gatunku rybek to już sam naprawdę nie wiem jakie wpuścić. Czy to musi być jakiś specjalny gatunek, do tak małego akwarium ? Czy mogę iść, do zoologicznego i kupić jakieś małe rybki wg. własnego uznania ? DzikNaGrzybach - ja te testy, mogę dostać w zoologicznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ślimak to np. taki :

http://www.allegro.pl/item587625184_swi ... iciel.html

? Czy powiedzieć w zoologicznym po prostu ślimak czyściciel czy jak :D ?

 

 

OK SORRY ZA TE GŁUPIE PYTANIE :D JUŻ WIEM CO I JAK WSZYSTKO DZIĘKI ZA POMOC !!!

A co do składu akwarium to napewno będą 3 Gupiki ten ślimak, a tych kirysków Panda nie chcę, bo są obrzydliwe :x. Ale pewnie kupie do tego jeszcze ze dwie jakieś inne rybki, ale jeszcze nie wiem jakie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że mam ułożyć sobie akwarium i wszystko w nim, włączyć to wszystko, i ma stać dwa tygodnie, a po dwóch tygodniach dopiero mogę wrzucić rybki tak ?

Żeby przyspieszyć dojrzewanie akwa stosuj na początku sera nitrivec to są kultury bakterii.

EDIT Na początku standardowe oświetlenie, które jest w pokrywie wystarczy. Po jakimś czasie możesz zacząć myśleć o przerobieniu pokrywy na normalne świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tła to najlepiej karbowany bristol czarny lub niebieski. ja mam czarny gładki. Nie kupuj fototapety bo to tylko szpeci akwa. a tak poza tym to wszystko ok, jeszcze możesz dokupić napowietrzacz żeby roślinki lepiej rosły, szczególnie w nocy jak wyłączysz światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...