Skocz do zawartości

Niezidentyfikowana choroba gupików


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłam że jedna z moich rybek ma postrzępioną płetwę ogonową. Na początku myślałam, że może się pogryzły między sobą i przeniosłam ją do osobnego akwarium, żeby się trochę "wykurowała". Po jakimś czasie zauważyłam u paru rybek mętne plamki na płetwie ogonowej, a u kilku z nich na ciele (na pyszczku i jedna na grzbiecie). Oddzieliłam je także i zaczęłam przeszukiwać strony w poszukiwaniu przyczyny choroby. Niestety nie znalazłam żadnego wytłumaczenia bo w każdym opisie coś nie pasuje. Zajrzałam przed chwilą do odłowionych i zauważyłam, że ta pierwsza z postrzępioną płetwą pływa półsztywno bokiem, "do góry nogami", wymachując jednak płetwami. Inna z nich ma nastroszone łuski, ale pływa normalnie. W akwarium ogólnym puki co nie zaobserwowałam więcej tego typu przypadków.

Proszę pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postrzępioną płetwę miała tylko ta jedna a oprócz niej w akwarium mam molinezje, mieczyki i zbrojniki. Znalazłam w domu tylko FMC z Tropicala :/ Na razie to wleję, jutro spróbuję dostać inne, lepsze. Już mi trzy rybki są 'półsztywne" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...