Skocz do zawartości

Obsada akwarium 72l czy ok?


Siex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już niedługo dojdzie do mnie moje nowe akwarium 72 litrowe. Niestety na 112l nie mogłem sobie pozwolić...

 

Mam pytanie do mądrzejszych ode mnie. Wymyśliłem sobie następującą obsadę, czy jest ona poprawna?

 

12 Neon czerwony/innesa (jest jakaś znacząca różnica w wymaganiach tych rybek?)

4-6 brzanka sumatrzańska/purpurowa (to samo pytanie)

Parka Gurami złotych

1 Pancernik Niebieski

 

Co ew. zmienić w tej obsadzie?

 

Dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Pancernik Niebieski

 

Dołączona grafika

 

MUSIAŁEM.

 

 

 

A teraz merytoryka.

 

Neony: jest różnica, czerwony jest większy i potrzebuje dużego akwarium żeby być w grupie.

Brzanki: jak masz neony, to po co je tam ładować? Bajzel będzie. Lepiej mieć więcej neonów.

Gurami: to zależy od wymiarów akwarium.

ZBROJNIK: nie pakowałbym ani jednego do takiego akwarium, bo jak taki się zes** to azot skacze jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha faktycznie pomyliło mi się z tym pancernikiem :x

akwarium ma standardowe wymiary (60 cm długości), więc mogę wziąć czerwone, czy lepiej zwykłe?

Brzanki araz neony bardzo mi sie podobają. Brzanki są nieco większe więc myślę, że nie będzie tak źle.

Chyba, że masz jakieś lepsze propozycje? :)

 

Ja dopiero zaczynam zabawę z akwarystyką wiec proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość brzanek potrzebuje akwariów od 80cm długości. Także brzanka po prostu się nie nada.

 

Z neonami jest tak, że im mniejsze tym więcej ich zmieścisz. Różnica jest na tyle duża, że czerwonych neonów możesz mieć w takim zbiorniku tylko absolutne minimum i będą się wydawały niepokojąco duże :P Z kolei zielonego neona mógłbyś mieć dobre 20 i więcej sztuk ;p

 

Ja bym Ci proponował

 

25 neonów zielonych

1+1 pielęgniczek ramireza

8 otosków

 

i zapoznać się z parametrami wody, a w miarę możliwości poczytać o kolumnie torfowej i filtrze RO ;p

 

 

Popierany byłby piach, gąszcz gałązek i innego syfu i powtykana gdzieniegdzie moczarka/kabomba/inna roślina łodygowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zostanę jednak przy neonach innesa, zielone średnio mi się podobają. Z czerwonych zrezygnuje za twoją radą :)

Co do ramirezek bardzo fajna rybka, chyba sie skuszę.

Czy gdyby zmniejszyć stadko neonków, to dałoby radę wpakować jeszcze jakąś parkę rybek? Chciałbym, aby akwarium było nieco zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, a więc już od ponad tygodnia akwarium funkcjonuje z pełną (przynajmniej tak mi się wydaje) obsadą. Na razie wszystko jest w porządku.

 

Oto obsada:

 

16 x neon innesa.

2 x Pielęgniczka Ramireza

3 x Krewetka Red Cherry (jedna padła przy transporcie niestety)

 

Zostałem puki co przy zbrojnikach. Na razie mam ich 4, ale 2 tymczasowo.

Jeśli 2 które zostaną będą faktycznie niepokojąco duże, to wymienię je na jakieś inne glono-jedzące stworzenia :)

 

Co do twojego pomysłu z Ramirezami, był to strzał w 10. Jakoś wcześniej nie znałem tych ryb, a tera uważam je za jedne z najpiękniejszych słodkowodnych żyjątek.

 

Dziękuję bardzo za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...