Jump to content
Sign in to follow this  
Pela778

brzanka różowa i krewetki?

Recommended Posts

Witam;D W swoim akwarium mam 2 brzanki różowe. Wyczytałam, że nie powinny być hodowane z rybkami o wydłużonych płetwach i "wąsach",bo je podgryzają. Chciałabym mieć krewetki, ale boje się, że brzanki mogłyby coś im zrobić;/ Rybki te dostałam w prezencie. Wcześniej kupiłam samca mieczyka i dobrze się razem trzymały, brzanki wcale nie podgryzały mu płetwy. Mieczyk był moją pierwszą rybką w tym akwarium, ale kilka dni temu zdechł, szczerze powiem, że nie wiem dlaczego, ale na pewno nie przez brzanki. Moja znajoma ma w swoim akwarium brzankę i sumika- też nie ma problemu, choć zdaje sobie sprawę, że to inna sytuacja bo sumik jest znacznie większy;)

Podsumowując: Czy mogę mieć te brzanki różowe i krewetki razem, czy nie bardzo? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i pozdrawiam;DD

Jak duże jest akwarium i brzanki to raczej ryby stadne więc 2 sztuki to nie stado , co do krewetek to jest duża szansa że bez kryjówek będą zjadane . Moje brzanki karmiłem krewetkami bo populacja RC była taka że nie dawałem rady jej opanować.

Akwarium 64 amatorka;pp, brzanki jak mówiłam były w prezencie i nie wiem o nich jeszcze zbyt wiele. skoro tak mówisz to pewnie odrzucę pomysł z krewetkami, choć jest korzeń i stateczek ale wole nie ryzykować;) Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam;D

Stateczek najlepiej zastąp jakimś korzeniem bo może zatwardzać Ci wodę .

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this