Skocz do zawartości

Anubias


Rekomendowane odpowiedzi

kup większe akwarium ;-) albo sprzedaj, anubiasy są w cenie zauważyłem... za taką kępkę batherii z 5cioma listkami o wys. ok 5-7cm. u mnie w sklepach biorą nawet 50zł, na giełdzie 12zł, więc jakbyś się postarał to mógłbyś jeżeli faktycznie jest taka wielka sprzedać ją za tyle, że spokojnie kupiłbyś sobie 112L akwarium i parę rzeczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno anubiasy porastają glonami na skutek zbyt intensywnego oświetlenia, niestety nie mogę tego potwierdzić - swojego anubka mam dopiero od paru tygodni, ale coś podobnego robi mi się na zwartce...podobno glony nie lubią kwaśnej wody i zaciemniania akwarium przez kilka godzin dziennie, ewentualnie skrócenie czasu oświetlenia i częstsze podmiany wody...ale jeżeli coś chcesz zrobić, najpierw sprawdź poziom NO3 i PO4 w wodzie - być może masz któregoś z tych związków za dużo; no cóż, podobno molinezje lubią glony, ampularie albo otoski - ale te ostatnie jakoś mi nie pomagają :x

Spróbuj dołożyć jakieś szybko rosnące roślinki typu paprotki, moczarka, pistie - o ile welonka nie zje :lol: ogranicz dokarmianie rybki, poza tym chyba nic więcej nie mogę doradzić...jeżeli chodzi o welonkę, spróbuj ją wymienić na jakieś inne rybki albo roślinki w sklepie - w Krakowie powinien znaleźć się jakiś sklep, który ją przyjmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Anubiasy rozmnaża się przez podział kłącza

A co to dokładnie znaczy? Weźmy na przykładzie, tak wygląda mój Anubias:post-2184-13685155828235_thumb.jpg

Które to jest kłącze? Ta najgrubsza gałąź od której odchodzą liście? Jeśli tak to czy po prostu złamać ją w pół i będą dwa zdrowe anubiasy?

 

Żeby mieć pełny temat o Anubiasie chciałbym spytać o jeszcze jedną rzecz. Czytałem iż można go sadzić tak żeby korzeniami obrastał kamień tudzież jakiś korzeń. U mnie tak właśnie jest, wsadziłem go w szczeliny korzenia i trzyma się dobrze. Pytanie czy jego korzenie mogą tak całkiem być "w powietrzu" tzn. w ogóle nie są w żwirze. Może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...