Skocz do zawartości

gupik w ciąży - brak kotnika


smiley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) wczoraj odkryłam , że mój gupik spodziewa się potomstwa ;D wydaje mi się , że jest już w zaawansowanym stadium :P jest pękata i ukrywa się przy filtrze , z dala od reszty. jest sobota , więc nie kupię nigdzie kotnika.. chciałam się dowiedzieć w co mogłabym odłowić przyszłą mamusię? :) szkoda by mi było tracić kolejny narybek . ostatnio nie zauważyłam ciąży i jedyne co mi po niej zostało to jeden maluszek trzymany w szklance.. wodę mu codziennie podmieniam . proszę jeszcze tylko o potwierdzenie mojego zdania , czy ta ciąża jest już zaawansowana :D

plamki aż tak na zdjęciu nie widać , ale jest duża .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO lada dzień i będą młode ryby. Jednak, jeżeli masz ją przenieść do szklanki, to lepiej, żeby została w ogólnym. Ryba jeszcze nieraz będzie rodzić, a po co ją męczyć.

Mogłabyś wstawiać ciut mniejsze zdjęcia (u mnie rozepchało całe Forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kup roślinki drobno listne, takie które dadzą schronienie małym rybkom, np cabomba, albo moczarka kanadyjska. Wtedy nie będziesz musiał używać kotnika, co umożliwi naturalną eliminację słabych osobników i będziesz miał pewność, że przetrwały najsprytniejsze i najsilniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...