Skocz do zawartości

[1K] zalewanie RO


robsonik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kto pyta nie błędzi ;)

 

lada tydzień 8-) będę zalewał swój baniak wodą z RO, jako że moja membrana ma wydajność około 230l/24h więc zalewanie potrwa optymistycznie około 4-6 dni (w domu korzystamy też z tego RO). Przez ten czas filtry będą OFF z powodu małego poziomu wody i zostaną uruchomione dopiero po napełnieniu zbiornika.

Pytanie: czy trzeba potem stosować jakieś środki dezynfekujące wodę w zbiorniku czy tylko włączyc filtry i niech sobie dojrzewa ?

 

PS nie chcę lać kranówy bo mam kiepskiej jakości ani stosować jakichkolwiek polepszaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać: do RO jest dokupiony mineralizator oraz węgiel aktywny i wszystko podłączone za membraną równolegle z systemem dla domu. System RO mam z "kumatej": firmy www.osmozaserwis.pl, w której zaopatruję się od wielu lat. Rzuciłem hasło : akwarium i dostałem co trzeba. Nie kupowałem oddzielnej membrany, gdyż ta co jest w zupełności wystarcza na potrzeby domowe jak i na potrzeby baniaka. Jedynie będę musiał częściej wymieniać 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za membraną

Może nie jestem aż tak kumaty jak panowie z tamtej firmy, ale węgiel za membraną [mam nadzieję że przed mineralizatorem, bo to by było już combo] jest całkowicie zbędny i już nie ma co pochłaniać.

 

Tak jeszcze z czystej ciekawości: co chcesz hodować i co masz w kranie. ;)

 

PS: A obsadę już wiem, sam doradzałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wkład z "węglem" ma za zadanie oczyścić wodę z chloru i nic więcej i ma inna konstrukcję niż ten przed membraną osmotyczną montowany na zasilaniu. Mam RO7 więc rozbudowane. Jak pisałem zestaw jest podłączony równolegle z zestawem domowym za membraną a więc ten wkład jest wymagany.

Odnośnie zamiaru hodowli to jak pisałem w innych postach - Akara pomarańczowopłetwa oraz pielęgnica Mekka + jakieś inne pielęgnice. Ze wzg. na wielkość zbiornika mogę sobie na to pozwolić.

Zbiornik "buduję" od początku roku i chcę mieć wszystko zapięte na ostatni guzik - co nagle to po diable,dlatego jestem otwarty na sugestie oraz opinie innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...