Skocz do zawartości

Moczarka kanadyjska


kondiko101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moczarką.

Roślina brązowieje i zwija się w dół albo na boki (kładzie się).

To może nie jest problem, ale roślina puszcza nowe pędy od dołu i na czubku rośliny(ten akurat rośnie w dół)

Listki są rzadkie i kręcą się w dół.

Moja świetlówka to 15W. Zbiornik 54l. Temperatura wody 25C. Obsada 4 gupiki(narazie) oraz 10 neonów Innesa[Zamierzam jeszcze coś kupić]. Filtr 350l/h.

 

EDIT:

 

Zapomniałem o zdjęciach: http://imageshack.us/gal.php?id=qp2pks_ ... iYnaHQ3OCT

 

Edytuj posty//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Mam chyba podobny kłopot z moczarką jak kolega.

Akwarium mam od 3 tygodni. Posadziłem w nim kilkanaście moczarek kanadyjskich. Po tygodniu rośliny zaczęły gnić, liście i łodygi zrobiły się brązowe. Same listki zaczęły stopniowo odpadać od dołu ku górze. Nie wiem czy nie wywalę tego dziadostwa i dam sobie spokój z moczarką. W różnych źródłach podają różne informacji o temperaturze w jakiej powinna rosnąć. Niektóre podają do 26 st. C, inne z kolei maksymalnie do 20 st. C - a ja głupieję. Czy rzeczywiście może to mieć jakiś związek z temperaturą? W zbiorniku utrzymuję temperaturę 24 st. C. Z innymi roślinami nie mam problemów.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się do moczarki zraziłem i raczej do niej nie wrócę. U mnie ta roślinka nie rosła jako jedyna, a podobno rośnie jak szalona, wręcz się rozpuszczała, niektóre zielone pędy wegetowały kilka miesięcy, aż trzeba było wszystko wyrzucić. Wyczytałem, że kilka osób tutaj miało podobny problem, rośliny wymagające im rosły, a moczarka zanikała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka rośnie szybko a więc też zużywa dużo pierwiastków któregoś zabraknie i roślinka gnije. U mnie rosła jak szalona co tydzień ją odcinałem i któregoś razu zaczęła mi gnić od dołu, rozpuszczała się a na górze była zielona problemem był brak potasu. Jednak że denerwowało mnie odcinanie co kilka dni nadmiaru to po prostu ją oddałem i postawiłem na wolno rosnące roślinki takie jak cryptocoryne czy anubias. U mnie temp w akwarium to 26 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również mam problem z moczarką ....

Brązowieje i robi się przeźroczysta, oraz wypuszcza dużo młodych soczyście zielonych przyrostów! Dziwne.

Zbiornik jest na starcie.

Od 2 dnia podaje carbo w płynie i bakterie.

Zbiornik : Shrimpset 20

wszystkie gadżety z zestawu

temperatura 25 stopni

 

Parametry

pH - 7,5 w kierunku 8

KH - 6

GH -9

NO2 -0

NO3 -5>10

PO4 - 0

 

Zbiornik w tej chwili ma tydzień i 3 dni.

 

Dodam, że moczarka była ze sklepu kupiona z ligienitem.

Ale dość podobnie ma się z rogatkiem który był od kolegi z forum. Inny rogatek od znajomego na razie ma się pól na pół trochę się rozpada a trochę się trzyma.

Z kolei inne rośliny mają się w miarę wgłębka się rozrasta, hydrocotyle sp japan ma nowe pączusie i się ładnie rozrasta.

 

:help::help::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma 2 tygodni właśnie.

Rośliny jeszcze w podłożu mają kulki gliniano - torfowe.

Z dodatkowych nawozów, które mam ale jeszcze nie lałam, bo z forum wywnioskowałam, że dopiero po dojrzeniu, lub po podmianach podawać, to mam: potas, żelazo, makro zielone i classic aqua artu.

Coś z tego zaaplikować?

A no i temperatura między 24,5 do 25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Problemem jest chyba pora roku w jakiej sie moczarkę kupuje. Pada, bo przemarzla w transporcie. Ja na 2 dzien po zakupie juz obserwuue brazowienie czubkow. Transport do sklepu byl 2 dni temu w mrozach -4 w dzien

Edytowane przez Gre
Literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...