Skocz do zawartości

[200l] 100x40x50 obsada, temat powiązany.


firefighter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jest to temat związany z tym projektem: ogolne-od-projektu-do-budowy-t50503.html

Pytanie jest co może w środku pływać do tego co mam obecnie w 72l, a może wymienić?

Pływa:

14 Neon Innesa

7 amano

2 filtrujące

 

Podobają mi się:

Gurami mozaikowy,czekoladowiec, Skalar , Bojownik (dwupłetwy), razbory klinowe/galaxy, neony, proporczykowiec z Kap Lopez, Zwinnik czerwonousty, brzanki, kosiarka, Cierniooczek Myersa, P.Agassiza, tęczankowate, Phenacogrammus interruptus (świecik kongijski), prystelka

 

nie podobają mi się lub nie chciałbym:

Kiryski, prętnik, zbrojnik, otos, gupik, molinezja, mieczyk, bocja, danio pregowane, barwniak.

 

Czy może być takie zestawienie:

gurami mozaikowy 1+2/bojek 1+1/ skalar 1+1

P.Agassiza 1+1/ kosiarka 6/cirniooczek 4

neon innesa 25/neon innesa 14 - proprczykowiec 4/ neon innesa 14-Zwinnik czerwonousty 14/ neon innesa 14 -razbory klinowe/galaxy 14

krewetki jw zostają

 

Jak Wy to widzicie, jak najlepiej skomponować obsadę, a może coś zupełnie innego do wody standardowej temp. i obojętnym pH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH to pal licho. Jak stoisz z gH?

10 do 14st.d w kranie mam od 7 do 10st.d

W akwarium twardość mi rośnie do 14, a z "obiektów" mam tylko korzeń. Wolałbym wodę w granicach 7st.d

KH 8st.d

 

Patryk, ja też jakoś nie mogę sobie wyobrazić Skalarów, tak z 10 sztuk to by ładnie wyglądało.

Ale 60 neonów lub podobnego! nie sądziłem, że ich tam tyle da się upchnąć, liczyłem max 30! Taka kula może już fajnie się poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to kula, raczej taki... blob... :P

 

 

Ja proponuję:

 

1+4 x Macropodus opercularis, albo M. ocellatus, albo M. Spechti

30 x Pethia padamya

5-6 x Scabies crispata albo jakiś inny słodkowodny mięczak do temperatur 21-23 C

 

Wielkopłetwy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Brzanka odesska:

Dołączona grafika

 

No i małże:

http://desmond.imageshack.us/Himg851/scaled.php?server=851&filename=fwinverts1275725718.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zacznę od końca: nie pomyślałem że taką małże można zapakować do akwa i widzę że świetnie filtruje-Pytanie czy nie przeora dna? Całość woli temperatury poniżej 25st.C. Teoretycznie więcej mamy zimnych dni niż ciepłych. Brzanka ładna i niewymagająca, natomiast Wilekopłetw w moim akwarium dużo roślin nie będzie miał. Planuję z prawej strony korzeń (z gęstym mchem) oraz rośliny z dużymi liśćmi i przesuwając się w lewo krajobraz będzie ubożał (kabomba itp.), aż do traw (cienkich) i na lewj krawędzi kamienie, przód (1 plan) będzie ten klimat potęgować biały piasek przechodzący w ciemne podłoże. Taka krawędź brzegu obserwowana w przekroju.

 

 

Jeszcze dodałem kilka ryb do sekcji LUBIĘ w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...