Skocz do zawartości

200l - priorytet rośliny


przemeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam akwarium 100x40x50h i chciałem prosić o obsadę do niego.W akwarium jest kilka korzeni i sporo roślin.

Rybki jakie mnie interesują to np: 1)Brzanka sumatrzańska+grubowarg syjamski , 2)Skalar + jakieś stadko+pielegniczki.

Proszę o pomoc w dobraniu mieszkańców pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam akwarium 100x40x50h i chciałem prosić o obsadę do niego.W akwarium jest kilka korzeni i sporo roślin.

Rybki jakie mnie interesują to np: 1)Brzanka sumatrzańska+grubowarg syjamski , 2)Skalar + jakieś stadko+pielegniczki.

Proszę o pomoc w dobraniu mieszkańców pozdrawiam.

 

Akwarium dość duże, jeśli chcesz mieć typowe akwa azjatyckie z brzankami, to proponuję:

30 brzanek sumatr

12 bocji siatkowanych/pręgowanych/karłowatych/piskorków

 

Jeśli celujesz w 2. punkt przez Ciebie podany, to zrezygnowałbym ze skalarów. Proponowałbym:

 

Akara z Maronii 1+1,lub Akara Paskowana 1+1, lub Akra Cętkowana 1+1

Jeśli chodzi o stadko, to jest dużo ryb ławicowych z Ameryki poł, np. tetry, neony, czy zwinniki.

Do tego może być jakaś mniejsza pielęgniczka, Ramiezka, lub Boliwijska 1+1, bo wielkość akwarium jest wystarczająca.

Na dno 15 kirysków jednego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakieś ryby z Azji? One uwielbiają bardzo mocno zarośnięte baniaki, np. gurami (mozaikowe są przepiękne) + rasbory (klinowe/hengela/espei) + otoski (zebry są bardzo ładne)?

Mozaiki z razborami (jednego gatunku) rzeczywiście świetnie by się prezentowały. Otoski również są bardzo dobrą opcją do roślinniaka. Jeśli nie przeszkadza Ci to, że razbory i gurami są z innego kontynentu niż otoski, to możesz się zdecydować na tą właśnie obsadę :D

 

Jeśli tak jak pisałem, nie przeszkadza Ci różnica występowania ryb, to proponowałbym:

 

30 brzanek sumatr

15 otosków

 

Zdrowe, krwisto pomarańczowe brzanki świetnie prezentują się na tle roślin o dużych liściach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzelasz sobie akwarium pod rośliny to olej duże ryby i postaw na drobnicę. Np 40 microrazborek, 40 microdanio ( wcześniej microrazbory, obecnie zaliczane do rzędu danio. Mam tu na myśli Danio Erythromicron i Danio "Galaxy"). Do tego ładne krewetki. W takim układzie na pewno będą się ładnie eksponować rośliny a ryby będą miały dość przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...