Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium - jaka obsada ??


quieen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często ją wyłączam- chodzi tylko na noc, bo wtedy troszkę temp spada. ( max włączam na 6-8 godzin na dobę).

Pierwsze dni w ogóle nie chodziła- teraz eksperymentuję, jak przy minimum nakładów (prądu ;P ) utrzymywać temperaturę w przedziale 24-25 stopni przez całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH nie chce niestety spadać z poziomu 7,8 (troszkę dużo). Testery - gupiki pływają i są szczęśliwe, boję się, co będzie, jak dojdzie reszta....

 

 

Ostatecznie będzie to wyglądało tak

4x gupik endlera ( tak miało być, ale po trzech dniach gupików się zrobiło 5...... :/ )

20x galaxy ( wolałabym mniej , ale w cenie 4 zł za sztukę można zakupić tylko całą "paczkę" )

5x otosek ( za jakiś czas )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o karmienie rybek- staram się karmić 2 razy dziennie, niezbyt dużymi ilościami pokarmu, chociaż mam wrażenie, że mogłoby być jeszcze mniej. Kobieta, od której kupiłam galaxy mówiła, że te ryby nie powinny mieć 1dniowych głodówek, bo zapada im się brzuch (prawda ?? ).

 

Jakie pokarmy najlepiej kupić dla endlerków/ galaxy, żeby miały w miarę zdrową, urozmaiconą dietę ?? NA razie jadę na tetra san na wybarwienie, czasami rozdrobniony suszony kiełż zdrojowy, dla małych sporadycznie rzucę żółtko.

 

CO najlepiej kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na otoski.

Kupowałam z duszą na ramieniu, coś tam starałam się obniżyć PH wodą demineralizowaną, ale cudów nie ma.........

5 sztuk. Po kilku dniach jeden padł ( był niespecjalny od samego początku). Uważam, że i tak nei jest źle, mogły paść wszystkie........zobaczymy, czy przeżyją wrzesień......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cóż, otoski - te 4 sztuki, żyją, w pierwszym tygodniu podmiana była wodą demineralizowaną, może pomogło.

Mają się dobrze, 3 tygodnie na razie bez problemów. Poczekam jeszcze kilka tygodni- i nie wiem, sprawić im jednego kolegę, czy 4 sztuki są wystarczające??

 

 

Mam "mały" problem z roślinami.

Oświetlenie mam bardziej niż skąpe ( Heniek , podobno wymagający- czuje się szczęśliwy, bo rośnie tuż pod świetlówką, ale rośliny trzeciego planu - cóż, daję im jeszcze miesiąc, tylko nurzaniec się trzyma jak należy- reszta albo ma ciemne plamy na liściach, albo jest anemiczna.)

Więc chcę czy nie- za miesiąc reorganizacja. Co mogę wrzucić do takiego akwa ?? Wychodzi mi tego oświetlenia ok 0,22/ l , czyli ubogo.

 

Jakie cieniolubne wrzucić?? Żabienica Blehera wygląda zachęcająco, czytałam listę- chodzi mi teraz o rośliny dość "zwarte" w formie i nie za duże...... mech jawajski będę oddawać na łódzkim forum,bo w tak małym akwarium robi tylko syf jak się rozrasta.

 

 

 

trzecia sprawa- na tafli wody przy roślinach i rurce od regulacji napowietrzenia- mam taką kleistą pianę jak przy tarle niektórych gatunków- z tym, że nie bardzo mogę dojść, któż mógłby być sprawcą?? Na pewno nie ryby (endlerków nie podejrzewam, otosów również, galaxy- wątpię). Czy to może być plaga ślimaków ( co tydzień wyławiam jakieś 3-4 sztuki, więcej na razie nie widać).

 

 

Michał84:Skoro obsada jest skompletowana,to temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...