Skocz do zawartości

Filtr zewnętrzny napowietrzanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Napowietrzacz,to jest dodatkowe urządzenie,ale odpowiednio ustawiona deszczownia w filtrze zewnętrznym i nie potrzeba napowietrzacza,ja mam tylko filtr zew. w 60l z deszczownią i ryby nie szukają dodatkowego tlenu pod taflą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ale ja będe miał nadfiltracie bo przeliczyłem cm ryb na litry i wyszło że będe miał 30l przerybienia.

A i jak będe miał deszczownie to będe miał lepsze napowiętrznie nirz w wewnętrzny czy takie same i czy deszczownia dobrze napowietrznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mozesz zastosowac deszczownie ale zanurzyc ja w wodzie bardzo plytko i za jej pomoca zrobic fale na powierzchni. Bedziesz mial duza wymiane gazowa i przy tym bedzie cicho, bez chlupania wody. Dzwiek przelewanej wody jest na dluzsza mete meczacy. ja mam tak zrobione jak ci teraz opisalem, jak nie zrozumiales to zrobie fotki i wstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta deszczownia filtruje i dobrze napowietrznia.A taki filtr do 450 500l wewnetrzny taki super porządny jaki polecacie Zeby miał takie minerały itp petenia jakie masz rybki.

 

Deszczownica to nic innego jak kawałek rurki pcv która powoduje ruch wody ona nie filtruje. Filtr wewnętrzny do akwa wielkości 450-500 czy o takim przepływie na godzinę? Bo jeśli do takiego baniaka to o samym wewnętrznym zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to co robi deszczownia a filtr wewnętrzny jest lepszy do napowietrzanie i filtrowania nisz zewnętrzny do napowietrzanie i filtrowania

Filtr wewnętrzny lepiej może napowietrza na tym należy poprzestać porównując go z kubełkowym który jest zdecydowanie lepszy. Sam się pogubiłeś w tym co piszesz, proponuje użyć opcji szukaj i dokładnie poczytać jak to wszystko działa i co dla kogo jest dobrym rozwiązaniem ;););)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj zdięcie całego akwa chce zobaczyć jak wyglonda akwa z deszczownicom a i w 300l bende miał troche rybek i musz miec

bardzo dobra napowietrzenie. A wogule co jet lepsz filt wewnętrzny czy zewnętrzny.

DZIECKO, NAUCZ SIĘ POPRAWNIE PISAĆ PO POLSKU !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...