Skocz do zawartości

problem z przejrzystością wody


RYBA237
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moim problemem jest tak jak w temacie woda, a mianowicie zmieniłem akwarium z 64l na 300l i teraz mam problem z zachowaniem przejrzystości wody. W poprzednim akwa nie miałem z tym problemów ale od zmiany jakoś nie mogę sobie poradzić. Posiadam akwarium 300l z podwójnego szkła a w nim 22 rybki, mam filtr wewnętrzny do 360l. Co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu:( Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten filtr ma dosyć duże możliwości bo ma aż trzy kubełki na różne złoża filtracyjne, to czy na pewno jest konieczna wymiana?? To jest jakiś chińczyk ale filtruje jak "głupi" :)

No to skoro ma takie możliwości to sobie go zostaw i ciesz się wodą świetnej jakości jak do tej pory. Choćbyś go zapchał ceramiką to i tak złoże będzie za małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do kuzyna. On Ci wyjaśni. Ma wewnętrzny w większym litrażu. Powie Ci jak mieć wodę kryształ

No i to jest odpowiedź jakiej zapewne oczekiwał kolega - postawa iście przyjacielska - gratuluję :lol:

Co do meritum - z filtracją i wodą w akwarium wygląda to tak w wielkim uproszczeniu - za klarowność wody odpowiadają bakterie nitryfikacyjne - im jest ich więcej tym lepiej .Filtry wewnętrzne mają relatywnie niewielkie złoża filtracyjne na których te bakterie się najszybciej namnażają (ze względu na przepływ natlenionej wody) - im większa powierzchnia złóż filtracyjnych tym więcej bakterii nitryfikacyjnych i tym szybsza stabilizacja zbiornika . Bakterie zresztą nie umiejscawiają się wyłącznie w filtrze - są wszędzie , ilościowo najwięcej w podłożu które jest głównym ich siedliskiem. I teraz - w akwarium dojrzałym , w którym jest duża ilość roślin filtracja nie musi być duża i tu na dobrą sprawę duży filtr wewnętrzny może być wystarczający o ile daje sobie radę z filtracją mechaniczną (wyłapuje wszelkie farfocle ) - filtracja biologiczna odbywa się w podłożu a rośliny tą filtrację wydatnie wspomagają. I takie akwarium też będzie działać poprawnie bez filtra zewnętrznego. Ale na to zeby takie akwarium zadziałało poprawnie trzeba trochę poczekać - dużo szybciej i skuteczniej odbyłoby sie to gdybyś jednak zainwestował w filtr kubłowy . Jako rozwiązanie doraźne Twoich problemów proponuję - jedź do tego kuzyna jak będzie podmieniał wodę - weź jak najwięcej dojrzałej wody do podmiany w swoim akwarium , w tej wodzie wypłucz jego gąbki z filtra i z tym "syfem" wlej to do swojego zbiornika powinno zacząć się poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...