Skocz do zawartości

Roślinki umierają na starcie zbiornika. Co robić?


parownik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój zbiornik 112l. oś. 24w(planuje dołożyć następne 24w)

Zalany 8 dni temu podłoże to ziemia ogrodowa na to warstwa żwirku 5cm. o granulacji 1-3 światło świecę 5 godzin dziennie od dziś 5,5 godziny Posadzone mam tylko rośliny cieniolubne:

ANUBIAS BARTERI var. NANA,

LIMNOPHILA SESSILIFLORA,

MICRANTHEMUM UMBROSUM,

ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN',

BACOPA AUSTRALIS ,

ELEOCHARIS PARVULA ,

HYDROCOTYLE TRIPARTITA "JAPAN"

Od kilku dni (tak ze 2 dni) zauważyłem że ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN',BACOPA AUSTRALIS iMICRANTHEMUM UMBROSUM zaczynają im robić się od dołu brązowe liście i tak postepuje to do góry rośliny.Reszta roślin czuje się dobrze, rośliny kupiłem na allegro od firmy Planta Garden

niczym nie nawoże myślałem że na początku nie należy tego robić. Chciałem kupić taki nawózhttp://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s04-fe-co2-kulki-dyfuzor-i2473281244.html jutro także uruchomię bimbrownię ale czy to wystarczy?

Dodam tylko że jestem załamany to dopiero początek a już połowa roślin umiera :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś jeszcze jakieś nawozy podawać

Nie podawaj nawozów gdy masz takie słabe światło.

0,21 W/l to za mało nawet na rośliny cieniolubne. Dodatkowe 24W światła podniosły by szanse na normalny wzrost lecz u kilku gatunków tego nie gwarantuje.

Jak już chcesz coś lać to połowa dawki i uważaj na glony.

 

 

Rotala jak dołożysz światła może mieć pomniejszone liście. Sprawdzałem to u siebie przy oświetleniu 0,42 w/l i 0,75 w/l. Przy mocniejszym świetle liście robią się większe i nie jest to wina niedoborów przy słabszym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie lej nawozów.

Tak, jak pisałem możesz jedynie troche potasu + bimbrownie.

 

Do czasu jak zbiornik się ustabilizuje i będziesz mógł zacząć nawozić poczytaj moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...