Skocz do zawartości

Propozycja obsady 25L


Rekomendowane odpowiedzi

Mieczyki i neonki do oddania, gupiki mogą zostać, ale muszą być w haremie.

Do tego możesz dokupić krewetki, np Red cherry.

Rośliny, to zależy od oświetlenia jakie masz.

Autor z tego co czyam jeszcze nie zakupił obsady a dopiero planuje więc jeszcze nie ma czego oddawać, nie mniej jednak nie kupuj mieczyków i neonów do tego litrażu przemok96 ;)

Również polecam redki są bardzo wdzięczne. Roślinność właśnie zależy jaką masz świetlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się raczej przy doborze oświetlenia roślinami jakie chcesz zasadzić. Jeśli chodzi o dobór tego oświetlenia to poczekaj na odpowiedzi kogoś obeznanego w temacie. Ja mam np. 0,23 W/l i z roślinności kryptokoryny, rogatka, Nurzańca, Najas, Anubiasa, Glossostigme Elatinoides i gałęzatki. Jakoś się to trzyma całkiem nieźle;)

Neonki nawet inessa nie mogą być w takim akwarium?

Neonki są stadne więc minimum 10 sztuk powinno się trzymać i zalecane są powyżej 50 litrów. Jak widzisz niestety.

 

Edytuj posty bo Ci się oberwie od moderatora;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor z tego co czyam jeszcze nie zakupił obsady a dopiero planuje więc jeszcze nie ma czego oddawać, nie mniej jednak nie kupuj mieczyków i neonów do tego litrażu przemok96 ;)

 

Trochę to tak napisałeś, jak by uwagi były skierowane do mnie ;p

 

A co do oświetlenia to 0,5W/l chyba wystarczy do tych popularnych roślin wystarczy, oczywiście nie zapomnij o nawożeniu i podawaniu CO2.

Jeszcze możesz popatrzeć jakie roślinki ci się podobają, napiszesz na forum i dostaniesz informacje jakie oświetlenie będzie dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Autor z tego co czyam jeszcze nie zakupił obsady a dopiero planuje więc jeszcze nie ma czego oddawać, nie mniej jednak nie kupuj mieczyków i neonów do tego litrażu przemok96 ;)

 

Trochę to tak napisałeś, jak by uwagi były skierowane do mnie ;p

)

No trochę źle złożyłem zdanie. Do przecinka tylko było skierowane do Ciebie :lol: Reszta już do autora tematu.

 

Do MrCl0ud: najpierw sprawdź jakie roślinki Cię interesują, w końcu to Tobie ma się najbardziej podobać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo gupiki(1+2), albo drobniczki.

A co do kirysków, to tylko pigmeje, przy 40cm długości akwarium.

Przemok i kubas,wy się aby dobrze czujecie?Może słońce za mocno świeci?

Możecie mi dokładnie napisać dlaczego to niby nie może mieć 3 gupików i 3 drobniczki w 25l?Bo naprawdę zdurniałem teraz :shock: .

 

Według mnie możesz dać 3 drobniczki+3 gupiki bez największego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w przyklejonym temacie.....Nie patrze co ktoś napisał w przyklejonym temacie,tylko wiem jakiej wielkości są gupiki,drobniczki i widziałem jakiej wielkości jest akwarium 25l.

Skoro twierdzisz że 3 gupiki nie mogą być z 3 drobniczkami to znaczy,że chyba nie widziałeś na własne oczy dorosłych drobniczek.To są tak małe rybki że w 15l.miałby sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, wiem jakie drobniczki są małe, ale gupiki jak zaczną się mnożyć to może być trochę ciasno(w przypadku pawich oczek), a kolega który pisał temat nie sprecyzował jakie gupiki i przyznam trochę mnie to zmyliło, bo jak będą endlerki to mogą być.

 

Mam takie pytanko, czy gupiki pawie oczka nie wcinają młodych drobniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...