Skocz do zawartości

Drugie akwarium po nieudanym pierwszym akwa [53l]-[30l]


Baqu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich bardzo serdecznie :) Wczoraj się zarejestrowalem ponieważ chcę założyć moje drugie akwarium.Pierwsze akwarium miałem w wieku 8-9 lat które nie było do końca przemyślane i idealnie dobre.Ale przechodzimy do konkretu chce założyć akwarium ale jeszcze nie wiem jaki to będzie litraż jeśli moje stare akwarium będzie mieściło sie na moja szafkę to będzie około 30l.A jeżeli nie będzie to 53l (50x30x35) będzie miało moje nowe akwarium.I tutaj mam pare pytanek do was :D

1.Chcę aby akwarium było porośniete mchem i czymś takim by rybki mogly sie chować czy to dobry pomysl?

2.Czy musze dodawać jakieś preparaty do wody?Jak tak to jakie?

3.W 53l chciałbym harem 1+2/3 bojownika co moge do tego jeszcze dodać?

4.W ok 30l litrach co byście polecali do bojownika?Chciałbym rybki ruchliwe nie raczej typu krewetki RC.

5.Mam filtr Aquael turbinowy typ Fan-mini 260l/h czy on będzie odpowiedni?I czy musze używac pompki bo takową posiadam?

6.Chciałbym piasek lub jasny żwir jakiej on musi być granulacji?

7.Jakie oświetlenie muszę posiadać?

Narazie to na tyle :D Proszę o propozycje i komentarze co do moich planów.

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich bardzo serdecznie :) Wczoraj się zarejestrowalem ponieważ chcę założyć moje drugie akwarium.Pierwsze akwarium miałem w wieku 8-9 lat które nie było do końca przemyślane i idealnie dobre.Ale przechodzimy do konkretu chce założyć akwarium ale jeszcze nie wiem jaki to będzie litraż jeśli moje stare akwarium będzie mieściło sie na moja szafkę to będzie około 30l.A jeżeli nie będzie to 53l (50x30x35) będzie miało moje nowe akwarium.I tutaj mam pare pytanek do was :D

1.Chcę aby akwarium było porośniete mchem i czymś takim by rybki mogly sie chować czy to dobry pomysl?

2.Czy musze dodawać jakieś preparaty do wody?Jak tak to jakie?

3.W 53l chciałbym harem 1+2/3 bojownika co moge do tego jeszcze dodać?

4.W ok 30l litrach co byście polecali do bojownika?Chciałbym rybki ruchliwe nie raczej typu krewetki RC.

5.Mam filtr Aquael turbinowy typ Fan-mini 260l/h czy on będzie odpowiedni?I czy musze używac pompki bo takową posiadam?

6.Chciałbym piasek lub jasny żwir jakiej on musi być granulacji?

7.Jakie oświetlenie muszę posiadać?

Narazie to na tyle :D Proszę o propozycje i komentarze co do moich planów.

Pozdrawiam Bartek

AD.1 Oczywiście że dobry pomysł.

AD.2 Jeśli akwarium będzie stało 3 tygodnie z wodą i bez ryb to nie ma potrzeby niczego wlewać.

AD.3 10 neonków inessa,5 kirysków karłowatych

AD.4 1+2 gupik , samca bojowika i RC na dno

AD.5 Do 30l jakoś może starczy.

AD.6 Możesz zastosować żwirek kwarcowy a pod to ziemię ogrodową

AD.7 Wszystko zależy jakie chcesz mieć rośliny w baniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Tak akwarium bedzie stało 3 tygodnie bez ryb.

Ad.7 Raczej takie które nie wymagają dolewania różnych bajerów do wody czyli po prostu łatwe w utrzymaniu.I jakie byście polecali coś w stylu mchu.

Odsyłam do tematu na którym jest spis roślin które będą rosły już przy oświetleniu 0,2W/L http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=9355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcialbym takie roślinki

Marsilea crenata

Riccardia chamedryfolia (mini pelia)

Singapoir moss

Taiwan moss

Weeping moss

To jakieś stojące by się tu przydały?

I jakie konkretnie by musialo być światło i jaki to koszt?Chciałbym barwe biała światła i zeby było jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcialbym takie roślinki

Marsilea crenata

Riccardia chamedryfolia (mini pelia)

Singapoir moss

Taiwan moss

Weeping moss

To jakieś stojące by się tu przydały?

I jakie konkretnie by musialo być światło i jaki to koszt?Chciałbym barwe biała światła i zeby było jasno.

Np.Echinodorus amazonicus,bacopa: caroliniana, monnieri

 

Jeśli kupujesz akwarium standardowe to do niego można zakupić pokrywę.Ew.jakąś belkę.Podaj wymiary akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych 30l chciałbym bojka plus jeszcze coś i tutaj Wy musicie mi doradzić.Ale jednak jak bede mial 53l to chciałbym harem 1+2/3 bojka i dodatkowo do tego jakies ruchliwe rybki.Bardzo podobaja mi sie Neonki Innes.Co do oświetlenia to co jest potrzebne do świetlówki T8?Oświetlenie chcę zrobić jak najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musze mieć haremu pewnie że w gre wchodzą również inne rybki tylko ten litraż nie wiem jaki do końca będe mial 30l czy 53l.Do 30l myslalem tak bojownik samiec,kiryski(nie wiem ile)oraz krewetki RC myślicie że to dobry pomysł??A mam pytanie czy wszystko będzie grało jeżeli dam takie części: statecznik elektroniczny 14W,oprawki bryzgoszczelne czyli (oprawka hermetyczna z przewodem),przewód dwużyłowy oraz świetlówke 18W 6500K.Nie znam się na tym więc pytam ludzi doświadczonych.Nie chce wydawac 100zł na pokrywke bo to przy moim wieku mija się z celem (mam 15 lat).

 

Za taką pisownię dostaniesz ostrzeżenie, używaj Polskich znaków!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...