Skocz do zawartości

Doradźcie mi ;).


Michal112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

 

Całkowicie odpadają ze względu na wiekosć akwarium - skalary i mieczyki.

Neonki, kiryski trzymamy w stadach - od 6 sztuk wzwyż.

Gupiki, molinezje i platki (nie płatki) w haremach - 1 + 2/3

Glonek spoko pod warunkiem że to zbrojnik niebieski.

 

Panią w zoologu interesuje tylko zysk - nie obchodzi ją że Twoje rybki wyzdychają w takim baniaku. Najlepiej jej o nic nie pytaj - dowiedz się wszystkiego na forum i tak postepuj jak Ci forumowicze napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczaki też odpadają ??? A pielęgniczki ramireza :) ???

Pielęgnice ramireza oczywiście że mogą być ew.kakadu.

 

 

Panią w zoologu interesuje tylko zysk - nie obchodzi ją że Twoje rybki wyzdychają w takim baniaku. Najlepiej jej o nic nie pytaj - dowiedz się wszystkiego na forum i tak postepuj jak Ci forumowicze napiszą.

Z tym że sprzedawców obchodzi tylko zysk mogę się zgodzić ale to nie zawsze.Jednak nie zgadzam się ze stwierdzeniem że skalary zdechną bo kolega ma 10 cm niższe akwarium niż wytyczona przez kogoś granica.Ryba może nie osiągnąć rozmiarów olimpijskich ale żeby od razu zdechła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Całkowicie odpadają ze względu na wiekosć akwarium - skalary i mieczyki.

Neonki, kiryski trzymamy w stadach - od 6 sztuk wzwyż.

Gupiki, molinezje i platki (nie płatki) w haremach - 1 + 2/3

Glonek spoko pod warunkiem że to zbrojnik niebieski.

 

Panią w zoologu interesuje tylko zysk - nie obchodzi ją że Twoje rybki wyzdychają w takim baniaku. Najlepiej jej o nic nie pytaj - dowiedz się wszystkiego na forum i tak postepuj jak Ci forumowicze napiszą.

 

Dlaczego ?

Mieczyki w 112l może spokojnie mieć. I oczywiście jakto z żyworódkami to też harem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panią w zoologu interesuje tylko zysk - nie obchodzi ją że Twoje rybki wyzdychają w takim baniaku. Najlepiej jej o nic nie pytaj - dowiedz się wszystkiego na forum i tak postepuj jak Ci forumowicze napiszą.

Z tym że sprzedawców obchodzi tylko zysk mogę się zgodzić ale to nie zawsze.Jednak nie zgadzam się ze stwierdzeniem że skalary zdechną bo kolega ma 10 cm niższe akwarium niż wytyczona przez kogoś granica.Ryba może nie osiągnąć rozmiarów olimpijskich ale żeby od razu zdechła

Nie chodziło mi o te konkretne ryby w tym baniaku - po prostu często w sklepie słyszę o sprzedawaniu skalarów do baniaków 54 l czy welonów do kuli.

Pani z akwarystyka, jak Ci rybki padną będzie miała dalsze obroty bo przyjdziesz do niej po kolejne ryby. Interes się kręci.

 

Ja po to hoduję ryby, żeby dbać o ich zdrowie i oferować im dobre warunki. Skoro większość doświadczonych ludzi na forach uważa, że 50 cm wysokości baniaka to dla skalarów minimum, to ja też bym się osobiście tego trzymał. Oczywiście jeżeli kolega Michal112 chce je trzymać w 112l to jego sprawa. Pewnie by nie zdechły (pod warunkiem przestrzegania reszty podstawowych zasad akwarystycznych) ale by się męczyły. Taka ryba jak urośnie w baniaku 40 cm wysokości to ledwie machnie płetwami przy dnie już jest przy powierzchni.

 

To samo się tyczy mieczyków - wg mnie rosną za duże i źle wyglądają w takim baniaku. Uniq widziałeś kiedyś dorosłą samicę mieczyka trzymaną we właściwych warunkach?

 

ps. kolego Michal112 - pisałem Ci że żyworódki trzyma się w HAREMACH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z akwarystyka, jak Ci rybki padną będzie miała dalsze obroty bo przyjdziesz do niej po kolejne ryby. Interes się kręci.

 

Co więcej, powie Ci że to Twoja wina i że trzeba kupić a to bakterie, a to uzdatniacz, leki 5 sztucznych roslin, 12 rodzajów pokarmu, podłoże też koniecznie. A ty to kupisz.

 

Spójrz na moją obsadę w 72- uważam że jest tłoczno...

 

Poszukaj w dziale obsady- tam dowiesz się, które rybki sa stadne (minimum 6 sztuk) i popatrz- może jakiś układ będzie Ci pasował. W zadnym razie nie ufaj sprzedawcom. Byłem świadkiem jak facet sprzedawca tłumaczył babce, której rybka zdechła po tygodniu od założenia akwarium, ze źle ja karmiła- kupiła 3 rodzaje pokarmu, uzdatniacz, sztuczne roślinki. Nic to dojrzewaniu zbiornika nie padło...

 

Kolego źle mnie zrozumiałeś teraz mam 30l od listopada ..... Ale kupuje większe 112l. Tylko napisałem wam jak mi w kakadu ryby do 30l dobrali.. W tym miesiącu będę miał 112l.

Wiem, już edytowałem ale byłeś szybszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak. W kakadu kupiłem 30 litrów. I powiedzieli że ta obsada jest do 30litrów stworzona:

5 neonów

2 gupiki

2 otoski

2 kirysy

2 molinezje

2 rodostomusy

2 brzanki

To według kakadu była obsada 30 litrów .....

 

Nie słuchaj się sprzedawców, im zależy na kasie i sprzedanym towarze..

 

5 neonów - jeżeli już to powiedzmy simulansy i 6szt

2 gupiki - jak już to harem 1+2/3

2 otoski - jak już to 6szt, chociaż też się zastanawiam czy nie za małe akwa

2 kirysy - otoski wystarcza na dno, ewentualnie zamiast otosków daj 6szt pigmei

2 molinezje - za małe akwarium..

2 rodostomusy - za małe akwa i jedna ławica wystarczy

2 brzanki - patrz wyżej

 

Doradzamy - a Ty i tak się słuchasz sprzedawców..

Poczytaj sobie do jakich rozmiarów dorastają Twoje ryby a potem weź linijkę i zmierz akwarium i porównaj do tych ryb..

 

Ja Ci polecam do 112l:

 

1+2 Pielęgniczke Kakadu/Agassiza lub 1+2 Gurami Dwuplamiste/Mozaikowe/Prętnik Karłowaty

1+2 Molinezje / Mieczyka

15 x Neon Innesa

6 x Kirysek Panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 molinezje - za małe akwarium..

 

 

przyganiał kocioł garnkowi a w podpisie ma:

 

112l (80x35x40):

 

- 1+1 Molinezja Ostrousta - Lirowa

 

:)

 

Na pewno za małe akwa dla nich?

czytaj dokładnie ... chodziło mi o poradę sprzedawców z Kakadu do jego akwarium 30l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...