Jump to content

Korekta nawożenia-parametrów wody

lol111
 Share

Recommended Posts

Witam ponownie.

Od 14.06.2012 stosuje nawożenie:

Easy-life Fosfo 5ml/dzień

Easy-life Ferro 2,5ml/dzień

Easy-Life Kalium-Potassium 7ml/dzień

Easy-life Nitro 3ml/dzień

Easy-Life ProFito 2ml/dzień

Easy-Life Easy Carbo 12ml/dzień

Dotychczasowe parametry (z dnia 29.06.2012):

pH 7,4

KH 13

GH 20

NM3 0

NO2 0

NO3 20

PO4 1

Fe 0,1

Wczoraj zrobiłem testy, i mój niepokój wzbudziły wyniki:

NO3 powyżej 40mg/l oraz PO4 około 2 mg/l. czyli zbyt duże, a żelazo na poziomie 0,1 mg/l wydaje mi się zbyt niskie.

Wczoraj i dzisiaj nie podałem Easy-life Nitro oraz Easy-life Fosfo, parametry nieznacznie spadły.

Co zrobić obniżyć na stałe dawki dla Easy-life Nitro oraz Easy-life Fosfo jeżeli tak do do jakiego poziomu, i czy zwiększać podawanie Easy-life Ferro.

Z góry dziękuje za pomoc.

Nawożenie akwarium to nie tylko stosowanie sie ściśle do instrukcji czy obliczeń z kalkulatora - jeśli kondycja roślin jest poprawna , są ładne nowe przyrosty nie pojawiają sie glony to poziom azotanów rzędu 40mg/l w akwarium roślinnym nie jest jakimś grzechem - to samo dotyczy PO4. Jeśli uwazasz że poziom jest za wysoki to go zmniejsz i tyle. Tu już musisz decydować sam , wprowadzać korekty tak aby kondycja Twoich roślin była zadowalająca.

Doszedłem do wniosku, że na jakieś 10 dni zmniejszę o połowę dawki Easy-life Fosfo i Easy-life Nitro. Natomiast Easy-life Ferro z 2,5ml zwiększę do 3,5ml/dzień.

Po tym czasie znów zrobię testy i zobaczymy co się dzieje. Jak do tej pory rośliny bujnie rosną, mają dużo przyrostów i piękne kolory, chce aby tak zostało.