Skocz do zawartości

Neonek - szybko oddycha i czerwone skrzela


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Co to może być?

Mojemu kiryskowi kiedyś płetwa ogonowa zanikała,wiesz co mogło być przyczyną?

Opisz akwarium dokładnie jak w tym linku.

jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

Ale szybki oddech i czerwony skrzela mogą być przyczyną zarybienia

Zarybienia? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już podaję opis:

1. Akwarium 45l

2. 10 neonków Innesa

3. Temperatura waha się od 25-28 czasami 30. Przez te upały jest tak gorąco. Próbowałem schłodzić wodę, lecz skończyło się to skrzywieniem z wyglądu chyba niegroźnym ryby - ona właśnie tak dyszy. Zauważyłem to wczoraj. W akwarium mam jeszcze jak już pisałem, neonka, któremu nie wiem co jest - pisałem o nim w innym poście. Żyje już tak długo. Dawanie różnych leków nie pomaga(dawałem FMC dość często i do teraz).

4. Akwarium jest dosyć zarośnięte.

5. Woda podmieniana co tydzień, lecz teraz postaram się trochę częściej.

6. Oświetlenie: świetlówka: T8 15W i żarówka energoszczędna(chyba 8W)

7. Karmię 2 razy dziennie: naprzemiennie BioVit roślinnny i dla wszystkich ryb akwariowych oraz Vitality&colour.

8. Nie nawoże, nie daję co2

Akwarium mam już od 3 lat. Nie miałem z nim żadnego problemu. Restart robiony gdzieś z pół roku temu(akwarium wyglądało nienajlepiej).

 

PS: co można polecić na zapalenie pęcherza pławnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już podaję opis:

1. Akwarium 45l

2. 10 neonków Innesa

3. Temperatura waha się od 25-28 czasami 30. Przez te upały jest tak gorąco. Próbowałem schłodzić wodę, lecz skończyło się to skrzywieniem z wyglądu chyba niegroźnym ryby - ona właśnie tak dyszy. Zauważyłem to wczoraj. W akwarium mam jeszcze jak już pisałem, neonka, któremu nie wiem co jest - pisałem o nim w innym poście. Żyje już tak długo. Dawanie różnych leków nie pomaga(dawałem FMC dość często i do teraz).

4. Akwarium jest dosyć zarośnięte.

5. Woda podmieniana co tydzień, lecz teraz postaram się trochę częściej.

6. Oświetlenie: świetlówka: T8 15W i żarówka energoszczędna(chyba 8W)

7. Karmię 2 razy dziennie: naprzemiennie BioVit roślinnny i dla wszystkich ryb akwariowych oraz Vitality&colour.

8. Nie nawoże, nie daję co2

Akwarium mam już od 3 lat. Nie miałem z nim żadnego problemu. Restart robiony gdzieś z pół roku temu(akwarium wyglądało nienajlepiej).

 

PS: co można polecić na zapalenie pęcherza pławnego?

Neon innesa znosi temperaturę do 25 stopni.Jeśli temperatura skoczyła do 30 a ty nagle schłodziłeś wodę mogło dojść do szoku termicznego.Ze swojej strony dodam że jeśli masz możliwość to możesz zmienić neon innesa na czerwone.Są one wytrzymalsze od innesa i znoszą wyższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już podaję opis:

1. Akwarium 45l

2. 10 neonków Innesa

3. Temperatura waha się od 25-28 czasami 30. Przez te upały jest tak gorąco. Próbowałem schłodzić wodę, lecz skończyło się to skrzywieniem z wyglądu chyba niegroźnym ryby - ona właśnie tak dyszy. Zauważyłem to wczoraj. W akwarium mam jeszcze jak już pisałem, neonka, któremu nie wiem co jest - pisałem o nim w innym poście. Żyje już tak długo. Dawanie różnych leków nie pomaga(dawałem FMC dość często i do teraz).

4. Akwarium jest dosyć zarośnięte.

5. Woda podmieniana co tydzień, lecz teraz postaram się trochę częściej.

6. Oświetlenie: świetlówka: T8 15W i żarówka energoszczędna(chyba 8W)

7. Karmię 2 razy dziennie: naprzemiennie BioVit roślinnny i dla wszystkich ryb akwariowych oraz Vitality&colour.

8. Nie nawoże, nie daję co2

Akwarium mam już od 3 lat. Nie miałem z nim żadnego problemu. Restart robiony gdzieś z pół roku temu(akwarium wyglądało nienajlepiej).

 

PS: co można polecić na zapalenie pęcherza pławnego?

Neon innesa znosi temperaturę do 25 stopni.Jeśli temperatura skoczyła do 30 a ty nagle schłodziłeś wodę mogło dojść do szoku termicznego.Ze swojej strony dodam że jeśli masz możliwość to możesz zmienić neon innesa na czerwone.Są one wytrzymalsze od innesa i znoszą wyższe temperatury.

Jak Ty sobie wyobrażasz hodować neony czerwone w 45l zbiorniku? Slyszałem nawet, że inessa są już za duże a co dopiero czerwone...

@Autor tematu

Podaj parametry baniaka ph,kh,no3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...