Skocz do zawartości

akwarium 72l zestaw brilux


Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzięczny za rady.

Wcześniej miałem mieszane odczucia jaki zbiornik, jakie rybki. Był czas że myślałem o 60l później o 112l z planem na pyszczaki. Jednak pozostaję przy 72l ze względu na rozmiary. Do dyspozycji tylko 60cm długości. A zestaw aquael brilux 72l właśnie taki jest.

Ostatecznie wczoraj wybór padł na neonki.

Czy podłoże Aqua Substrate II będzie dobre do neonków ?

Jaką ilość mogę wpuścić ?

Może otoski i kiryski panda po 6szt ?

Czy neonki mają jakieś szczególne wymagania ?

Jakie roślinki będą dla nich dobre ?

Oświetlenie w pokrywie 2x24W czyli 0,66W/l. Nie planuję narazie CO2.

Czy jeszcze można do neonków dołożyć jakieś inne rybki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za rady.

Wcześniej miałem mieszane odczucia jaki zbiornik, jakie rybki. Był czas że myślałem o 60l później o 112l z planem na pyszczaki. Jednak pozostaję przy 72l ze względu na rozmiary. Do dyspozycji tylko 60cm długości. A zestaw aquael brilux 72l właśnie taki jest.

Ostatecznie wczoraj wybór padł na neonki.

Czy podłoże Aqua Substrate II będzie dobre do neonków ?

Jaką ilość mogę wpuścić ?

Może otoski i kiryski panda po 6szt ?

Czy neonki mają jakieś szczególne wymagania ?

Jakie roślinki będą dla nich dobre ?

Oświetlenie w pokrywie 2x24W czyli 0,66W/l. Nie planuję narazie CO2.

Czy jeszcze można do neonków dołożyć jakieś inne rybki ?

A nie wolisz skompletować wszystkiego osobno?Myślę że wyszłoby cię to taniej a wtedy możesz kupić coś większego.

Co do neonów to myślę że 15 będzie ok.Na dno możesz dać z 6-7 otosków i do tego jakiś harem małych pielęgniczek np.ramirez.Jeśli zaczynasz przygodę z neonami to proponuję ci kupić neony czerwone.Są one bardziej wytrzymalsze na parametry wody i na zmiany jakie zachodzą w baniaku.Rośliny możesz kupić światłolubne ze względu że masz sporo światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie tylko że ja mam max 60cm długości więc nic większego nie wejdzie. A na wysokość myślę, że nie ma co na siłę.

Także 72l w tym wymiarze to i tak sporo.

Jakie roślinki proponujesz ?

Po założeniu akwarium co ile dni podmiana wody i w jakiej ilości ?

Do tego docelowo filtr zewnętrzny minikani 120.

Jakie nawożenie roślin ?

Jakiś uzdatniacz do wody przed wpuszczeniem ryb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie tylko że ja mam max 60cm długości więc nic większego nie wejdzie. A na wysokość myślę, że nie ma co na siłę.

Także 72l w tym wymiarze to i tak sporo.

Jakie roślinki proponujesz ?

Po założeniu akwarium co ile dni podmiana wody i w jakiej ilości ?

Do tego docelowo filtr zewnętrzny minikani 120.

Jakie nawożenie roślin ?

Jakiś uzdatniacz do wody przed wpuszczeniem ryb ?

Chodzi mi o to że nie musisz kupować całego zestawu bo to wyjdzie drożej.Możesz wszystko kompletować osobno,tzn po kolej.

Co do roślin to cryptokoryny,Microsorum,rogatek,moczarka kanadyjska,nurzaniec,pistia,mchy.Jak zalejesz akwarium wszystko posadzisz to odczekaj 2-3 tyg z włączonym osprzętem i bez ryb.

 

P.S

Odczekaj 2-3 tygodnie i nie wlewaj żadnych uzdatniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydował się na zestaw Juwel Lido 120. Dlaczego ? Ładnie wygląda no i myślę, że niezła cena jak na ten zestaw - 700zł.

W ciągu tygodnia będę instalował. Podłoże planuję Aqua Substrate II. Narazie będzie filtr, który jest w standardzie. Z opini słyszałem, że jest w miarę nie najgorszy. Czy ro roślinek jakiś dodatkowy nawóz w płynie, lub kulki.

Planuję rośliny: Cryptokoryny,Microsorum,Rogatek - i będę wdzięczny co jeszcze ?

Narazie bez CO2 więc i rośliny tego nie wymagające.

Czy nie będzie problemu jak sobie doinstaluję dodatkowe oświetlenie led np. kolor niebieski ? Jak na to neonki i inne rybki ?

A właśnie - czy 25 neonków będzie dobrze ?

Do tego 6 otosków i 6 kirysków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...