Skocz do zawartości

glony które tworzą nitki


mardow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się problem z glonami,nitki na roślinach(długieee) i pojawiające się na szybie około 4mm,proszę was o podanie waszych sposobów na walkę z nimi.

Młody zbiornik ,powiedzmy miesięczny(chodzi o zalanie) ,obsada ma jakiś tydzień.

 

Dodatkowo służby porządkowe - 4xkosiarka(będą wymienione na otoski x 6/8szt.)krewetki 4szt. x AMANO,około 10szt. RED CHERRY

 

Filtr zewnętrzny z lampą UV

 

Nawożenie Co2 + nawozy PlantaActiv(micro i makro,potas)

 

Oświetlenie - AQUASTAR T5 39W i GRO-LUX T5 39W + SUN-GLO T8 30W i AQUA-GLOT8 30W = 0.69W/1L

Parametry wody

 

Temperatura 28 °C

NO3 – 0

NO2 – 0

GH – 17

KH – między 10 a 15 (muszę sprawdzić innym testem)

PH – 7.5/8

Parametry badane testem „5in1” firmy Tropical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawożenie Co2 + nawozy PlantaActiv(micro i makro,potas)

Czy te nawozy nie mają przypadkiem azotu i fosforu? Chociaż jeżeli NO3 u Ciebie wynosi 0, to...

 

Dodatkowo służby porządkowe - 4xkosiarka(będą wymienione na otoski x 6/8szt.)

Czy otoski wytrzymają tak wysokie Ph?

Może zainwestuj w lepsze testy? Słyszałam, że przy stosowaniu CO2 woda nie powinna być taka zasadowa :?:

Niech wypowie się ktoś, kto ma już doświadczenie na tym polu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pogooglowałem troszkę i wyczytałem że powodem tworzenia się glonów nitkowatych jest mała (u mnie zerowa) wartość NO3,żeby ja zwiększyć zakupiłem saletrę potasową(azotan potasowy) i skorzystałem z tego kalkulatora.

Wynikiem jest zwiększenie wartość NO3 do prawie 20 ,będę próbował utrzymać tą średnią(lub ciut wyższą) i zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nitki "wyłowiłeś"..?

Nitek i roślin pokrytych nimi już nie mam ponieważ miałem restart zbiornika,oczywiście nie spowodowany przestraszeniem się glonów ;) ,czekam na efekty,teraz wiem że w nowo powstałych baniakach lubią się pojawiać takie glony,nigdy nie wiedziałem od czego to zależy i zamiast niszczyć przyczyny to niszczyłem glony-błąd,więc teraz zobaczymy czy dam im radę zwiększając od razu NO3.

Czemu był restart - nie będę zaśmiecał tematu,krótko mówiąc/pisząc,chodziło o żwir który strasznie mącił wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...