Skocz do zawartości

Światło słoneczne pada na akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Zalałem 2 dni temu akwarium 112l i teraz czekam aż dojrzeje. Obsada jaką planuję to :

1+2-3 Prętnik karłowaty bądź gurami dwuplamy (ciężko mi się zdecydować :( )

15 neon innesa

6 kirysków

Mieszkam w nowym domu w którym nie mam jeszcze żaluzji ani też rolet i codziennie rano od godziny 8 do 6 na moje akwarium pada światło słoneczne. Słyszałem że to sprzyja rozwoju glonów dlatego chciałem zapytać co zrobić ?

Pomyślałem żeby może kupić stadko otosów 6 szt. albo po prostu zasłonić okno na te 2 godziny ?

No chyba że może tak zostać ?

A przy okazji przy takiej obsadzie jaka powinna być temp. w zbiorniku? ponieważ przy tych upałach ostatnie kilka dni miałem 27 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeżeli zbiornik jest w wystarczającym stopniu obsadzony roślinnością która jest w stanie spożytkować dostarczone składniki odżywcze to nic nie powinno się stać przez te 2h dziennie z korzyścią dla roślinek. Chyba, że w zbiorniku rośnie jedna plastikowa roślinka [bo nic o tym nie napisałeś] to za nim pojawią się zielenice i krasnorosty zaatakują cie obślizgłe brunatnice i restart murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nim posadzone 17 sadzonek roślin i wszystkie cieniolubne z powodu małej ilości światła 24w

A co z otoskami?

I szczerze powiem że w salonie mam tyle okien że praktycznie nie ma możliwości żeby akwarium nie stało choć chwile na słońcu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki pomyliło mi się miałem napisać od 6 do 8.

A jeszcze jedno dodatkowe pytanko ktoś mi powie jaki termometr do zbiornika jest dobry ? Ponieważ tak się złożyło że mam dwa, oba

rtęciowe i każdy pokazuje inną temp. różnica to 1 stopień z tym że mam dość wysoką bo 27 stopni więc 1 stopień robi różnice

Coś takiego:

http://allegro.pl/aqua-nurt-szklany-ter ... 30331.html

A drugi taki :

http://allegro.pl/aqua-nurt-cienki-szkl ... 78015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczytałem na forum że jeżeli mama ryby labiryntowe a planuje takie mieć prętnik karłowaty lub gurami to nie powinienem schładzać wody mrożoną butelką chciałem zapytać nie zakładając nowego tematu czy to prawda ? Ponieważ nie mając jeszcze rybek woda w zbiorniku ma 27 stopni przy czym palę światło tylko 5 godzin. Załatwiłem sobie wentylator od komputera ale nie wiem czy ma wiać na wodę czy wyciągać kiedyś widziałem na forum schemat jak to podłączyć a teraz nie mogę znaleźć może ktoś pamięta i wrzuci link. I jeszcze ostatnia sprawa nie chciałbym niszczyć pokrywy .

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczytałem na forum że jeżeli mama ryby labiryntowe a planuje takie mieć prętnik karłowaty lub gurami to nie powinienem schładzać wody mrożoną butelką chciałem zapytać nie zakładając nowego tematu czy to prawda ? Ponieważ nie mając jeszcze rybek woda w zbiorniku ma 27 stopni przy czym palę światło tylko 5 godzin. Załatwiłem sobie wentylator od komputera ale nie wiem czy ma wiać na wodę czy wyciągać kiedyś widziałem na forum schemat jak to podłączyć a teraz nie mogę znaleźć może ktoś pamięta i wrzuci link. I jeszcze ostatnia sprawa nie chcalbym niszczyć pokrywy .

Prosze o pomoc

Jak określiłeś ryby labiryntowe mają taki układ,że mogą pobierać powietrze atmosferyczne.Więc to nijak mija się z teorią że te ryby powinny mieć cieplejszą wodę.Może wentylator umieść w miejscu klapek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ryb labiryntowatych ważne jest by temperatura powietrza nad taflą wody nie odbiegała zbytnio od temperatury w akwarium. Te ryby łatwo przeziębić stosując np. wentylator. Butelka z lodem to już lepsze rozwiązanie choć mniej wydajne. Najłatwiej schłodzić wodę schładzając filtr zewnętrzny lub jego węże doprowadzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorki schładzają bardzo powoli np. 2st przez 2-4h-oczywiście czas zależy od tego jakie są zastosowane, biorąc pod uwagę cyrkulację w akwa to woda przy takim chłodzeniu ma wszędzie taką samą temp. W przypadku butelki z lodem po której efekt schłodzenia jest dosyć szybki następują "nagłe" lokalne zmiany temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...