Skocz do zawartości

Jutro start nowego akwrium


Roni255
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mam zamiar wystartowac z nowym akwrium i mam problem z woda poniewaz jest za twarda. Myslalem zeby kupic wode w sklepie w 5l bankach albo wode destylowana i dolac do wody ktora juz stoi od wczoraj.Jezeli kupie wode w sklepie w banikach 5l to nie mam pewnosci czy tez nie bedzie za twarda. Jesli kupie wode destylowna to ile mam jej wlac do tej wody odstanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli kupie wode destylowna to ile mam jej wlac do tej wody odstanej?

Tego nikt Ci nie napisze bo nie znamy twardości Twojej wody kranowej i jaką twardość chcesz uzyskać. :P Testami możesz kontrolować twardość wody i w taki sposób (mieszając kranową z destylowaną) uzyskać oczekiwane parametry.

 

 

P.S- Dbaj o pisownię bo jest tragiczna (brak Polskich znaków nie jest tolerowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tesco można dostać 5l baniaki wody demineralizowanej - taka się nada.

Z tego co wiem to ta woda tez nie jest idealna ponieważ ta woda to nic innego jak woda destylowana a woda destylowana czyli czyste H2o bez minerałów i droższa. Baniak ma 54l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tak, jeśli chcesz obniżyć twardość to w Twoim przypadku najprościej i najtaniej będzie kupić wodę demi lub RO i nie bawić się w jakieś tam wody żródlane. :P Wymieszać ją ze zwykłą kranówką, sprawdzić testami i uzyskać oczekiwaną twardość i po problemie. Ewentualnie jeśli masz kasę, kup sobie filtr odwróconej osmozy i sam sobie zrobisz wodę do zmniejszenia twardości.

 

Jeśli chcesz mieć piękne rośliny nawożenia nie unikniesz (oczywiście nie jest to tylko kwestią nawożenia, muszą być spełnione inne warunki, oświetlenie itp.)

 

P.S-Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najtaniej nie wyjdzie przegotować taką wodę ok 20-25 minut, odczekać aż osad z kamienia osiądzie na dnie i wtedy wybrać wodę zostawiając kilka cm z garnka na dnie? Ja wodę grzeję prądem (taki kaprys), i nawet w droższej taryfie kosztuje mnie to około 80 groszy (6,5 l, z czego zbieram 5l).

 

Wodę w kranie mam o twardości ok 18, po przegotowaniu jak pamiętam było 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tesco można dostać 5l baniaki wody demineralizowanej - taka się nada.

Z tego co wiem to ta woda tez nie jest idealna ponieważ ta woda to nic innego jak woda destylowana a woda destylowana czyli czyste H2o bez minerałów i droższa. Baniak ma 54l.
I o to chodzi. W pozostałych wodach tych minerałów jest za dużo.

 

Nikt nie każe lać samej takiej wody tylko wymieszać w odpowiednich proporcjach z kranówką i będzie oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie.

Gdzie dać akwarium?

Mam 3 opcje.Tylko w każdym jest za i przeciw pokazane na obrazku.

1.Pokój bardzo spokojny ale ja będę go rzadko widywał

2.Pokój niespokojny duży ruch codziennie kilka razy dziennie przechodził bym kolo niego i miałbym go na oku

3.Pokój niespokojny mały ruch ale jest tu kino domowe które czasami jest głośno puszczane i w tym pokoju śpię

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Poradzicie coś na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. NO2 zacznie Ci teraz spadać, a NO3 pójdzie jeszcze w góre. Jak czytałeś o cyklu azotowym to będziesz wiedział dlaczego. Możesz nawozić, potasem i wyrównywać poziom N:P:K = 10:1:20. Tylko pytanie czy posiadasz test na PO4. Mikro dopiero zacznij podawać po upływie około miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N -azot , P - fosfor, i K potas. Takie właśnie powinny być proporcje tych pierwiastków w akwa. Dzieki temu unikniesz glonów a nie dlatego bo nie bedziesz nawoził. N juz masz 25. Teraz trzeba dostarczyć rośliną reszte potrzebnych składników. Inaczej rośliny zatrzymają się ze swoim wzrostem i wykorzystają to glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę że rośliny są w dobrej kondycji to nie będę nawoził żeby nie mieć problemu później z glonami.

To jest najczęściej popełniany błąd! Glony pojawiają sie na skutek niedoborów a nie nadmiarów Przeczytaj artykuł >>> nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...