Skocz do zawartości

Filtr z wkładem UV.


domgra08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

kupiłem na allegro filtr z wkłądem UV do walki z glonami, ale niestety nie widzę efektów, stąd pojawia się moje pytanie.

 

złożyłem calutki filtr i mam wątpliwość co do napowietrzania, ponieważ są dwie drogi do wyboru. pierwsza do standardowo przy wylocie strumienia wody z filtra, druga to napowietrzania przy tej lampie UV. Proszę mi powiedzieć, gdzie mam podłączyć ten wężyk dla zwiększenia efektywności naświetlania UV?

 

oto on: UNIFILTER 500 UV

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie widzisz efektów? Bo - wybacz - ale kupiłeś za ulotką reklamową coś czego działania nie znasz. Filtr UV nie likwiduje glonów, może co najwyżej usunąć zakwit wody, albo zmętnienie biologiczne - nie likwidując ich faktycznej przyczyny która jest problemem. Tak samo jak tu, nie likwiduje przyczyny glonów i nie specjalnie wpłynie na te które już są w akwarium. Co więcej, te produkty Aquaela oparte na diodach, są wyjątkowo mało wydajne, a zapłaciłeś sporo za zbędny bajer który nie działa i gdziekolwiek byś go zamontował nie rozwiąże problemu. Zamiast takiego filtra z lampą, można było kupić kaskadę Aquaela, albo chiński kubeł, dające nieporównywalnie lepszą jakość filtracji. Podsumowując, nie tędy droga i tak problemu nie rozwiążesz nigdy.

 

Walkę z glonami należy rozwiązać poprzez zlikwidowanie przyczyny. Bez tego nawet sprawdzone metody usuwania glonów które działają [nie jak lampy UV] to tylko walka z wiatrakami. Opisz jakie to glony, jest ich kilkanaście rodzajów. Tak jak i całe akwarium, oświetlenie [czas/ile/jakie światło], pełną filtracje, obsadę, parametry wody, rośliny, obsadę, nawozy, podłoże itd. Dopiero później pomyślimy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dana chwilę nie podmieniałem, ponieważ zbiornik jest młody. ewentualnie dolewam brakujący litraż.

To jedna z przyczyn. Powinieneś robić normalne podmianki co tydzień.

 

Skoro filtry chodzą 24/7 to musi być jeszcze jakiś dodatkowy powód. Lejesz coś do baniaka? Jakieś preparaty, uzdatniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci Atreyu pisał zrób podmianę wody, zaciemnij akwa na 3 dni. Po 3 dniach też podmiana i jak możesz to włóż do filtra watę perlonową powyłapuje Ci ona większe drobinki glonów. Lampa UV niszczy zarodniki glonów ale również może Ci zaburzyć równowagę biologiczną w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie napowietrzanie wody odbywa się poprzez ruch tafli wody i to jest wystarczające. Ale jak chcesz na czas zaciemnienia możesz włączyc. Swiatło słoneczne w nieustabilizowanym zbiorniku może troche napsuć krwi... Być moze i to jest Twoim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...