Skocz do zawartości

Mieczyki się nie rozmnażają


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 64l a w nim 2 mieczyki, 2 skalary, 2 brzanki rużowe i 2 purpurowe, 2 danio, 2 żałobniczki, ale to chwilowy zbiornik ponieważ ostatniego kupuje 200l. Rybki nie są młode przynajmniej mi się tak wydaje bo mają takie rozmiary: mieczyk z 7cm a mieczykówna z 6cm

 

Edit:

 

Są to mieczyki czerwone.

 

Michał84:Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akwarium za małe na mieczyki, podobnie jak i na resztę obsady która jest dobrana koszmarnie.

2. Jeśli mają plamki ciążowe, to są płodne.

3. Jeśli mają młode w takim baniaku, to w ciągu paru chwil nic z nich nie zostaje - patrz obsada.

 

Powodem problemu braku młodych jest tragiczna obsada, a ta wynika z braku wiedzy akwarysty o hodowanych przez niego gatunkach. Radzę oddać te ryby i skompletować taką obsadę która się nadaje. Bez ryb stadnych nie trzymanych w stadach, albo takich do 200l jak skalary. Musisz wiedzieć co hodujesz, a ta obsada wygląda jakby była wybrana na chybił-trafił. Oddaj te ryby, kup sobie platki, one będą się rozmnażać. W tym baniaku nie ma fizycznie możliwości byś odchowywał mieczyki do prawidłowych, zdrowych rozmiarów. Będą karłowacieć, a przy obecnej obsadzie i tak nic z narybku się nie uchowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy akwarium za małe? Za małe, ale to mieczyki, więc przyczyny szukałabym gdzie indziej. Kup samiczke drugą albo wymień tą (bywa tak, że ryby "nie przypadną sobie do gustu" i nie jest ti niczują winą- sama tak miałam i z mieczykami i z molinezjami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zasada myślenia żyworódkowych samców polega na - tu zacytuje - "bierzesz co się da, i na drzewo nie ucieka"..

Nie słyszałem, żeby były wybredne..

 

 

Michał84:Atreyu podał już przyczynę,więc temat zamykam.Jeżeli autor tematu chce się poradzić co do zmiany obsady,to zapraszam do założenia tematu tutaj obsady-zbiornikow-f39.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...